.

.

22mm Планината LAY37-20X/31 220V Одржува Селектор Изолирани Ротари Switch 3 Позиција за Контрола

22mm Планината LAY37-20X/31 220V Одржува Селектор Изолирани Ротари Switch 3 Позиција за Контрола

DEN 1977.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Направени од издржлив материјал, со долг животен век.Со добра изолација перформанси.Обезбедување на квалитет, стабилен и сигурен.Оваа ротари switch има авто-заклучување функција. 3 позиција ротари прекинувач, 2 NO(нормално отворен) + 1 NC(нормално затвори). 1. 3 позиција ротари прекинувач, 2 NO(нормално отворен) + 1 NC(нормално затвори). 2. Направени од издржлив материјал, со долг животен век. 3. Оваа ротари switch има авто-заклучување функција. 4. Со добра изолација перформанси. 5. Обезбедување на квалитет, стабилен и сигурен.

Кон својствата

Model:
LLAY37-20X/31
Material:
Plastic, Metal
Working Voltage:
220V
Working Current:
5A
Rated Thermal Current:
10A
Contact Resistance:
20Ω
Insulation Resistance:
20MΩ
3C Rated Voltage Range:
≥440V
Mount Hole:
22mm
Weight:
Approx. 39g/1.37oz
  :
Package List:
1 * Rotary Switch :
Најдобри предлози во категоријата