.

.

10 Ролни 15mm Сјајот Washi Лента во Собата, Солидна Боја Декоративни Маскирање Лента за Партијата, Децата Подароци, Уметност, DIY Занаети, Подарок Завиткување, Куршум Спис?

10 Ролни 15mm Сјајот Washi Лента во Собата, Солидна Боја Декоративни Маскирање Лента за Партијата, Децата Подароци,

DEN 183.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ГОЛЕМИНА : сет од 10 ролни спакувани во хартиена кутија, 15mm*5m*10rolls.МАТЕРИЈАЛ : висок квалитет, не-токсични, водоотпорен, Еко-Пријателски сјајот филм.УПОТРЕБА : Совршен за planners, куршум списанија, уметност DIY занаети, scrapbooks, декорирате вашиот дневник, страна книга, календари или нешто поврзани со што може да се замисли.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Силна, repositionable, нема остатоци, запишување, лесен за употреба.За Washi Лента : - Високо Квалитетен Материјал, Vivtape washi лента направен од висок квалитет, не-токсични, водоотпорен, Еко-Пријателски сјајот филм.- Не Леплива Остатоци, Vivtape washi лента се направи со отстранлив лепак кој може да се отстрани без оставајќи никаква трага.Тоа нема да го оштети хартија, ѕидови или други површини.- Класичен ги Красат бележник и боење книги; Заврши вашиот подароци со сјајот и foils!.За употреба : - Куршум и journaling, дневници, планирање, организирање, scrapbooking, прирачник.- DIY разгледници, покани, коверти, благодарам белешки, подарок кутии, Подарок Кеси, Подарок Ознаки.- Етикетирање копчиња, кабли, папки, тетратки, итн.- Освежување стари предмети (т.е.телефони случаи, лаптопи, книга ги опфаќа, планот ги опфаќа, кутии, итн)- значаен подарок на годишнина, роденден и празниците, итн.- Добар подарок за домаќинки, artsy деца, ученици, канцеларијата на работниците, хонорарни преведувачи, Тоа е голема забава низ различните старосни групи - Ништо поврзани можете да замислите!За големината и пакет : ♥ Големина : 15mm*5m*10rolls♥ пакет : збир на 10rolls washi лента спакувани во хартиена кутија ❤ Нешто што треба да се знае : ќе се обидеме да бидете сигурни дека предметите ќе примите се исти како и слики, но поради разликите светлина, агол, и следење, на производи ќе примите може да се разликува малку од фотографиите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата