.

.

Froiny Автомобил Чистење Полирање Влошки 2 во 1 за Автоматско Чистење на Сунѓерот Восок Полирање Душеци Автомобил Мие Алатки

Froiny Автомобил Чистење Полирање Влошки 2 во 1 за Автоматско Чистење на Сунѓерот Восок Полирање Душеци Автомобил

DEN 326.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : глина подлога карактеристики кука и јамка подлога, која овозможува едноставна инсталација и отстранување.ЛЕСНО ДА се ОТСТРАНАТ МЕТАЛНИТЕ : дамки од 'рѓа,' рѓосувачки челик дамки и позлата дамки, двострано лепило дамки, дожд дамки и така натаму над спреј од автомобилски бои и стакло површината.Во голема мера да ја подобри брзината на изградба.ОГРОМНА ВРЕМЕ и ТРУД SAVER : Глина подлога ви овозможува да глина целиот автомобил во дел од времето што традиционално клеј бар ќе се земе.Поради тоа што има врати кои може да се држиме цврсто до полирач или восок-полирање машина.МАТЕРИЈАЛИ : од Една страна е сива Клеј Бар за автомобил мие & детали, на друга страна е да се прикачени полирач & waxer за eash работа.ОДЛИЧНА DETERGENCY : Кога ја користите глина подлога на детали и полски вашиот автомобил, тоа може брзо да се отстранат површинската контаминација (како што се тешките оксидација, поројниот дожд водата на дамки, обоени во прав, светлина рѓа, кочница прав, полен, грешки, ефектите од киселите дождови и дрво пса итн.) од вашиот автомобил и се остава свилен боја заврши.Спецификација : Димензии : Дијаметар : 15cm/5.91 во.Како да го Користите : .Чистење на подмачкување области со светлина притисок(на брзината на вашиот сет на 2-3 се предлага) додека не се чувствуваат дека тоа е свилен (таму ќе биде забележлива разлика).Повторете го чекор 2 и чекор 3 на секој дел на возилото до потполно да се излечи.Спреј работен дел од возилото површината со благ шампон како подмачкување.Подмачкување е важно при користење на Глина Подлога.Темелно миење на возилото да го отстрани сите лабава површината загадувачи.Ако возилото е многу загаден, а финалето миење и плакнење е предложено.Боја : Како на сликата.Производ големина : 6 инчи (150 MM).Материјал : Сунѓерот+Глина.Сува возилото со чиста микрофибер крпа и исплакнете глина подлога со сапун и вода и да се исуши.Забелешка : за Плакнење на глина подлога со сапун и вода и да се исуши по секоја употреба.Користете само после миење на возилото.Не се применуваат притисок кога се користи.Прават на друг начин ќе доведе во видлива боја штета.Не чувајте под директна сончева светлина.Не користите кога температурата на површината на возилото е над 120'F.Не користите ако гума полимер е вулгарен и мека.Пакет се Вклучени : 1pc*Автомобил Чистење Глина.

Кон својствата

Size:
Diameter
How to Use:
.
Scrub the lubrication areas with light pressure(The speed of your set on 2-3 is suggested) until you feel that it is silky (there will be a noticeable difference). :
Repeat step 2 and step 3 on each section of the vehicle until completely treated. :
Spray a workable section of the vehicle's surface with mild shampoo as lubrication. Lubrication is important while using the Clay Pad. :
Thoroughly wash the vehicle to remove all loose surface contaminants. :
If the vehicle is heavily contaminated, a final wash and rinse is suggested. :
Color:
As picture.
Product size:
6 inches (150MM).
Material:
Sponge+Clay.
Dry the vehicle with a clean microfiber towel and rinse the clay pad with soap and water and air dry. :
Rinse the clay pad with soap and water and air dry after each use. :
Only use after washing a vehicle. :
Do not apply pressure when using. Doing otherwise will result in visible paint damage. :
Do not store under direct sunlight. :
Do not use when the surface temperature of the vehicle is over 120'F. :
Do not use if rubber polymer is tacky and soft. :
Package Included:
1pc*Car Clean Clay :
Најдобри предлози во категоријата