.

.

Чудо Растенија Органско бугарски Лаванда Етерични Масла - Чиста Lavandula Angustifolia Вера - 10ml или 30ml Големини - Терапевтски Одделение - 10ml

Чудо Растенија Органско бугарски Лаванда Етерични Масла - Чиста Lavandula Angustifolia Вера - 10ml или

DEN 287.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Извори директно од производител/distiller во Бугарија, оваа Лаванда е меѓу freshest и најдобрите квалитет на располагање.Исто така се нарекува Вистина Лаванда или парична Казна Лаванда.Главните Хемиски Компоненти : Linalool (31.56%), Linalyl Ацетат (29.25%).Ботаничкото Име : Lavandula Angustifolia Вера / Земја на Потекло : Бугарија.Метод на Екстракција : Пареа Дестилирана / Растение Дел : Цвеќиња.Боја/Конзистентност : Светло Жолта/Јасна боја со тенок конзистентност. 10ml во Килибар Стакло Европската Dropper Шише.Овој бугарски Лаванда Етерични Масла се одгледува во познатиот Kazanlak Долина на Рози, каде што бугарските Роуз е, исто така, се одгледува.На Kazanlak Долина е познат за производство на најдобрите етерични масла во светот, поради својата уникатна климата и почвата услови.Ова е најслатката на било Лаванда Етерични Масла кои некогаш сме ги тестираат.Бугарскиот Лаванда Етерични Масла е, одгледани и собрани од страна на добро-познати експерти од лаванда и своето производство на нафта.На масло е исто така силно тестирани за да се обезбеди лаванда ги задоволува и надминува сите индустриски стандарди.Бугарскиот Лаванда содржи високи количини на linalyl и linalool.Ве молиме да се чувствуваат слободни да го користите нашите веб-сајт како водич за повеќе информации за секој од нашите етерични масла или превозникот масла.Исто така можете да контактирате и со нашите on-сајт на услуги на клиентите тим преку е-маил.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата