.

.

Батеријата Метар, Батерија Следи Капацитетот на Батеријата Напон, Висока Точност DC10-100V за Електрични Возила за Автомобил за Мобилни Напојување за Скутери

Батеријата Метар, Батерија Следи Капацитетот на Батеријата Напон, Висока Точност DC10-100V за Електрични Возила

DEN 263.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Погоден за сите видови на инструменти и метри, мобилни снабдувањето со електрична енергија, медицина опрема, електрични возила, биланс на возила, скутери, unicycles, итн.Батеријата индикатор, изградена‑во обратна врска заштита, ќе не изгори надвор кога е поврзан reversely.Опремени со LCD дисплеј, со бела светлина, на прикажување на податоци е јасна и интуитивен.Батеријата симболите + voltmeter, две display modes може да биде вклучен во волја, а останатите моќ може да се види директно.Работната мерен опсег е 6‑100 V, со висока точност и чувствителни одговор.Функција : 1. Батеријата индикатор, изградена‑во обратна врска заштита, ќе не изгори надвор кога е поврзан reversely.2. Опремени со LCD дисплеј, со бела светлина, на прикажување на податоци е јасна и интуитивен.3. Батеријата симболите + voltmeter, две display modes може да биде вклучен во волја, а останатите моќ може да се види директно.4. Работната мерен опсег е 6‑100 V, со висока точност и чувствителни одговор.5. Погоден за сите видови на инструменти и метри, мобилни снабдувањето со електрична енергија, медицина опрема, електрични возила, биланс на возила, скутери, unicycles, итн.Спецификации : Предмет Тип : Капацитетот на Батеријата Indicator Material : Plastic Model : H6133 Purpose : Приказ Power Working Напон : DC10-100 VInput Напон : 6-100 VWorking Актуелни :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата