.

.

Нови Lon0167 2 Парчиња 3 Pin Црвени LED Светло SPST/ИСКЛУЧУВАЊЕ Рокер Switch 15A 250V/125VAC(2 Stück 3 Pin rote LED-Licht SPST за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Wippschalter 15A 220V / 125 vAC

Нови Lon0167 2 Парчиња 3 Pin Црвени LED Светло SPST/ИСКЛУЧУВАЊЕ Рокер Switch 15A 250V/125VAC(2 Stück 3 Pin

DEN 1802.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Име на производ : Рокер Прекинувач;Полови : SPST;Терминали : 3 Пина.Положба : 2 Положба;Номинална Напон : 15 A 250 V/125 VAC(за resistive оптоварување само);светла Боја : Црвена.Вкупната Големина : 3 x 1.4 x 4cm / 1.2" x 0.55" x 1.6" (L*W*H);Монтажа, Големина : 2.8 x 1 x 3cm / 1.1" x 0.39" x 1.2" (L*W*H).Боја : Црна, Црвена, Сребрена Тон;Материјал : Пластика, Метал(Farbe : Шварц, Гниење, Silberton; Материјал : Kunststoff, Metall.Вкупната Тежина : 15g;Пакет Содржина : 2 Buc x Рокер Прекинувач(Gesamtgewicht : 15g; Packungsinhalt : 2 Stück x Wippschalter. 2 Парчиња 3 Pin Црвени LED Светло SPST/ИСКЛУЧУВАЊЕ Рокер Switch 15 A 250 V/125 VACAC 250 V Тековната rerating за различни товари : Индуктивен Товар : 5.25 ALamp Оптоварување : 2.7 AMotor Оптоварување : 3 ACapactive Оптоварување : 2.7 AAC 125 V Тековната rerating за различни товари : Индуктивен Товар : 5.25 ALamp Оптоварување : 2.7 AMotor Оптоварување : 3 ACapactive Оптоварување : 2.7 AVery Важна забелешка : Рејтингот на прекинувачот етикета се само за Чисто Resistive AC load, за други видови на носивост ве молиме погледнете го оцени погоре.DC оптоварување Тековната рејтинзите се многу пониски отколку AC load,ако ви треба да се користи оваа опција со повеќе од 0,5 DC load,контактирајте со нас за компатибилност на прв.Опис на German2 Stück 3 Pin rote LED-Licht SPST за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Wippschalter 15 A 220 V / 125 v ACProduktname : Wippschalter; Пол : SPST; Терминали : 3 Pins Position : 2 Положба; Nennspannung : 15 A 220 V / 125 v AC (nur für ohmsche Минатата); Lichtfarbe : Rot Gesamtgröße : 3 x 1,4 x 4 см / 1,2 'x 0,55' х 1,6 '(L * Б * H); Befestigungsgröße : 2,8 x 1 x 3 cm / 1,1' x 0,39 'x 1,2' ( L * W * H) Farbe : Шварц, Гниење, Silberton; Материјал : Kunststoff, Metall Gesamtgewicht : 15g; Packungsinhalt : 2 Stück x Wippschalter.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата