.

.

Батеријата Монитор, Батерија Voltmeter Преносни Носат - за Професионална Употреба за Електронска Компонента за Фабрика за Општа Намена

Батеријата Монитор, Батерија Voltmeter Преносни Носат - за Професионална Употреба за Електронска Компонента

DEN 919.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Батеријата симбол и voltmeter, две display modes може да биде вклучен во волја.Погоден за сите видови на инструменти и метри, мобилни преносливи уреди, мобилни снабдувањето со електрична енергија, електрични возила, итн.За да го користите, едноставно да се поврзете.Обратна заштита дизајн, нема да изгори доколку се поврзете reversely.Усвојува високо квалитетни пластични материјали, преносни , мали димензии, мала тежина, издржливи.Голем LCD екранот со зелени осветлување, може да се повеќе интуитивно набљудуваат како многу моќ е лево.Функција : 1. За да го користите, едноставно да се поврзете.Обратна заштита дизајн, нема да изгори доколку се поврзете reversely.2. Батеријата симбол и voltmeter, две display modes може да биде вклучен во волја.3. Голем LCD екранот со зелени осветлување, може да се повеќе интуитивно набљудуваат како многу моќ е лево.4. Погоден за сите видови на инструменти и метри, мобилни преносливи уреди, мобилни снабдувањето со електрична енергија, електрични возила, итн.5. Усвојува високо квалитетни пластични материјали, преносни , мали димензии, мала тежина, издржливи.Спецификација : Предмет Тип : Капацитетот на Батеријата Indicator Material : Plastic Color : Како што е прикажано во picture Model : H6133 Purpose : Приказ power Working Напон : DC10-100 VInput Напон : 6-100 VWorking Актуелни :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата