.

.

Батеријата Метар, Батерија Следи Опрема за Тестирање Висока Точност Капацитетот на Батеријата Напон за Напојување за Мобилни Електрични Возила за Скутери за Авто?

Батеријата Метар, Батерија Следи Опрема за Тестирање Висока Точност Капацитетот на Батеријата Напон за Напојување

DEN 1713.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Батеријата индикатор, изградена‑во обратна врска заштита, ќе не изгори надвор кога е поврзан reversely.Опремени со LCD дисплеј, со бела светлина, на прикажување на податоци е јасна и интуитивен.Батеријата симболите + voltmeter, две display modes може да биде вклучен во волја, а останатите моќ може да се види директно.Погоден за сите видови на инструменти и метри, мобилни снабдувањето со електрична енергија, медицина опрема, електрични возила, биланс на возила, скутери, unicycles, итн.Работната мерен опсег е 6‑100 V, со висока точност и чувствителни одговор.Функција : 1. Батеријата индикатор, изградена‑во обратна врска заштита, ќе не изгори надвор кога е поврзан reversely.2. Опремени со LCD дисплеј, со бела светлина, на прикажување на податоци е јасна и интуитивен.3. Батеријата симболите + voltmeter, две display modes може да биде вклучен во волја, а останатите моќ може да се види директно.4. Работната мерен опсег е 6‑100 V, со висока точност и чувствителни одговор.5. Погоден за сите видови на инструменти и метри, мобилни снабдувањето со електрична енергија, медицина опрема, електрични возила, биланс на возила, скутери, unicycles, итн.Спецификации : Предмет Тип : Капацитетот на Батеријата Indicator Material : Plastic Model : H6133 Purpose : Приказ Power Working Напон : DC10-100 VInput Напон : 6-100 VWorking Актуелни :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата