.

.

SCITOO Мотор Времето Појас за Полнење Вклопува 2004 2005 2006 2007 2008 година за Chevrolet Aveo/2007 година 2008 година за Chevrolet Aveo5 1.6 L DOHC L4 16V ВИН 6 E-ТЕЦ II

SCITOO Мотор Времето Појас за Полнење Вклопува 2004 2005 2006 2007 2008 година за Chevrolet Aveo/2007 година

DEN 1439.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

COMPATIABLE ВОЗИЛА - Времето појас пумпа за вода заптивка tensioner комплет одговара 2004 2005 2006 2007 2008 година за Chevrolet Aveo/2007 година 2008 година за Chevrolet Aveo5 1.6 L DOHC L4 16 V ВИН 6 E-ТЕЦ II.ПРОИЗВОД USAGE - Во работниот процес на автомобилски мотор, со четири процеси на доза, компресија, експлозија и издувните гасови се јавуваат постојано во цилиндар, и мерењето појас во моторот трансфери моќ да ги соодветните делови управувано од страна на вратило.MIANLY ФУНКЦИИ - Ниско ниво на бучава и мали пренос на корозија може да се гарантираат нормално излезна моќ и забрзување на перформансите на моторот и да се задржи автомобил во најдобра состојба.СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ - 100% сосема нови производи.Тестиран да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ спецификации.ГАРАНЦИЈА - Една Година Гаранција се достапни за нашите оваа точка.Ве молиме проверете слика,OE дел број и fitment информации за да се потврди ова е вистинскиот треба пред да купите.Мерењето појас е поврзан на вратило и camshaft.By појавување на одреден пренос сооднос, доза и издувните пати на мотори воздух дистрибутивниот систем може да се обезбеди прецизно, така што моторот може да работи ефикасно и нормално.Кога појас паузи, работата на вратило и camshaft ќе биде неограничена и тие ќе ја ротирате сам,во меѓувреме,вентил ќе погоди се движи клипот, не можат да пирс на клипот капа, виткајте вентил, и предизвика штета и на вентил и клипот поврзување прачка.Ако е тешка, тоа ќе предизвика моторот за да се разгради и ќе потрошите многу пари за да го исправиме.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата