.

.

Мебел Ремени Set - (4 Парчиња) Метален Мебел Заштита за Детето Бесплатен - Home Safety Комплет Кој Има Кабинет, Салон, Фрижидер, Публикации

Мебел Ремени Set - (4 Парчиња) Метален Мебел Заштита за Детето Бесплатен - Home Safety Комплет Кој Има Кабинет,

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сакате да го Заштитите вашето Дете Од Мебел Совет-Overs?Нашите мебел безбедност протези се дизајнирани за да се спречи тешка мебел од повредување на вашето дете, мачка или куче.Супериорен Квалитет на Мебел Подлога, Направен од тешки метали, повисоки вкочанетост и сила да водител на сите на вашите тешки паѓа мебел.Земјотресот, домашни Миленици, и Детето Доказ!Нашата безбедност загради се заштити вашите најблиски, од паѓање објекти или мебел како резултат на децата качување на публикации или земјотрес.Тешки Анти Совет Мебел За Полнење!Секоја рака е дизајниран за поддршка до 100lbs.За оптимална заштита, ве советуваме да се закачите на мебел со два ремени.Разноврсна Дизајн!Ви помага ѕид телевизија стои, фиоки, табели, bookcases, dressers, armoires, гардероби, и други тешки мебел.Издржливи челик млазницата АНТИ-КОМПЛЕТ кабинети : Овие анти-млазницата комплет кабинети се направени од челик делови, поцинкуван челик крајот на плочи и цврсти челични кабли за да се обезбеди безбедност, отпорност на абење и трајност на 180 степени ротирачки амортизерите : челик мебел млазницата комплет усвојува нов дизајн на 180 степени ротирачки крајот плоча да се зголеми шок апсорбер на сила, а со тоа и спречување на мебел и поднесување кабинети од Брзо паѓање на вредноста на дизајнот : Кабли од овие анти-совет колекции се лесно да се прилагоди на должината според вашите потреби преку одредени притиснете дизајн.Должината на челичното јаже, лесно може да се скрати, но должината на челичното јаже може да биде продолжен.За оваа притиснете дизајн, тоа може да се подобри удобноста и подобрување на безбедноста.Сила Челик Кабел-Овие нокти-доказ мебел колекции се направени од челик и може да се носат до 50 килограми високо квалитетен челик кабел. [Препорачуваме користење на два 100 фунти мебел анти-врв товари]!Мала големина, но силни, може да направи вашата мебел изгледаат поубаво, но, исто така, обезбеди безбедност и Едноставна, дете-доказ за инсталација : овие мебел колекции повеќе да не се помине-доказ за инсталација, лесно да го инсталирате, со завртки за да се спречи љубопитни малку истражувачи од случајно превртување Големина : околу 30 cm долги јажиња Нерѓосувачки челик материјал : не ' рѓосувачки челик Боја : сребро Пакет Содржина : 4 * Челик кабел 4 *сетови на монтажа додатоци.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата