.

.

Чудо Растенија Wildcrafted Хаити Ветивер Етерично Масло - Чиста Vetivera Zizanioides - Терапевтски Одделение (5ML)

Чудо Растенија Wildcrafted Хаити Ветивер Етерично Масло - Чиста Vetivera Zizanioides - Терапевтски Одделение

DEN 287.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Иако роден во Индија, Хаити е познат за производство на највисок квалитет на Ветивер Етерични Масла, како што е добро балансирана со посложени, флорални мирис.Главните Хемиски Компоненти : Isovalencenol-транс (13.97%), Khusimol (13.88%), Zizanol (5.66%), Vetiselinenol (4.91%).Ботаничкото Име : Vetivera Zizanioides / Земја на Потекло : Хаити.Растенијата Дел : Корени / Метод на Екстракција : Пареа Дестилирана.Боја/Конзистентност : Златно Жолто Боја, со Дебелина Конзистентност. 5ml во Килибар Стакло Европската Dropper Шише.Ветивер Етерично Масло од Хаити се смета од страна на многу perfumers да биде најдобар избор за казна мириси, како и конзистентност не е толку дебела што повеќето Ветивер масло и арома е слатка и малку поблаги.Ветивер Етерично Масло е една од најпознатите biochemically комплекс масла, дека тоа содржи најмалку 150 ароматични соединенија.Од хемиските својства во Ветивер Етерични Масла се во функција на почвата тоа се одгледува во секоја серија од Ветивер ќе се суптилни и уникатен мирис варијации.Својства : Аналгетик, Антиоксиданс, Antispasmodic, Мобилен Proliferant, Depurative, Emmenagogue, Седатив, Стимулатор, Тоник, Vulnerary Парфимериски Забелешка : Основната Арома : Слатка, Тешки, Питу, и Вуди Мешавини со : Бергамот, бугарска Роза, Cedarwood, Clary Мудрец, Здравец, Ѓумбир, Helichrysum, Јасмин, Лаванда, Лимон, Мандарина, Мелиса, Пачули, ружино дрво, Сандаловина, Ylang Ylang.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата