.

.

Shanrya 6/3 Жица со Земјата, Силна Практичност Граница Вклучите за Надворешна употреба

Shanrya 6/3 Жица со Земјата, Силна Практичност Граница Вклучите за Надворешна употреба

DEN 638.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Конектор кабел може да се користи за 3 D печатачите, модули, итн., кабелот должината е 1 метар.Со XH2.54 pin 6 pin, ова терминал моторни кабел е погоден за повеќето stepper модели.На XH2.54 терминал моторни кабел е научно дизајнирани и има силна practicability.Бидејќи производот е полесен, лесно да се носат и да ја инсталирате и расклопување, многу удобен во секојдневниот живот.Терминалот моторни жица е изработен од ABS материјал, отпорност на абење и светлина, долг животен век.Функција : 1. Терминалот моторни жица е изработен од ABS материјал, отпорност на абење и светлина, долг животен life2. Со XH2.54 pin 6 pin, ова терминал моторни кабел е погоден за повеќето stepper models3. Конектор кабел може да се користи за 3 D печатачите, модули, итн., кабелот должината е 1 meter4. На XH2.54 терминал моторни кабел е научно дизајнирани и има силна practicability5. Бидејќи производот е полесен, лесно да се носат и да ја инсталирате и расклопување, многу удобен во дневниот life Specification : Предмет Тип : Терминал Моторни Cable Material : ABSLength : Прибл. 1m / 39.3 во Пакет Листата : 2 x Жица.

Кон својствата

Item Type:
Terminal Motor Cable
Material:
ABS
Length:
Approx. 1m / 39.3in
Package List:
2 x Wire :
Најдобри предлози во категоријата