.

.

6 Ролни Флора Златна Фолија Washi Лента во Собата, 25мм Широк Кинески Стил Цвет Колекција на Декоративни Маскирање Лента за Кармин, Децата Подароци, Уметност, DIY Занаети

6 Ролни Флора Златна Фолија Washi Лента во Собата, 25мм Широк Кинески Стил Цвет Колекција на Декоративни Маскирање

DEN 183.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ГОЛЕМИНА : сет од 6 ролни спакувани во пвц шише, 25мм*3м*6rolls.МАТЕРИЈАЛ : Направен од премија на Јапонска хартија washi материјални, Не-Токсични и Еко-Пријателски природни хартија влакна, со мека површина и трајна боја.УПОТРЕБА : Совршен за planners, куршум списанија, уметност DIY занаети, scrapbooks, декорирате вашиот дневник, страна книга, календари или нешто поврзани со што може да се замисли.ЦВЕТ ТЕМА : Оваа прекрасна флора колекција washi лента сет дизајниран со Peony, слива цвет, azalea, наутро и слава, и така натаму елементи,особено со златна фолија, изгледа свежо и светло.За Washi Лента : - Високо Квалитетен Материјал, Vivtape washi лента направен од висок квалитет, не-токсични, водоотпорен, Еко-Пријателски јапонски традиционални washi хартија.- Не Леплива Остатоци, Vivtape washi лента се направи со отстранлив лепак кој може да се отстрани без оставајќи никаква трага.Тоа нема да го оштети хартија, ѕидови или други површини.- Лесно Да се Солза, Vivtape washi лента може да се држиме добро на хартија и лесно солза од страна на рака, без да се расправаме на користење на ножици.- Класичен & Креативен Дизајн, Цвеќиња Блум washi лента сет дизајниран со различни бои и дезени,вклучувајќи Peony, слива цвет, azalea, утрото слава,Повеќето елементи отпечатени со Златна фолија која го прави лента повеќе убави и искра.За употреба : - Куршум и journaling, дневници, планирање, организирање, scrapbooking, прирачник.- DIY разгледници, покани, коверти, благодарам белешки, подарок кутии, Подарок Кеси, Подарок Ознаки.- Етикетирање копчиња, кабли, папки, тетратки, итн.- Освежување стари предмети (т.е.телефони случаи, лаптопи, книга ги опфаќа, планот ги опфаќа, кутии, итн)- значаен подарок на годишнина, роденден и празниците, итн.- Добар подарок за домаќинки, artsy деца, ученици, канцеларијата на работниците, хонорарни преведувачи, Тоа е голема забава низ различните старосни групи - Ништо поврзани можете да замислите!За големината и пакет : ♥ Големина : 25мм*3м*6rolls♥ пакет : збир на 6rolls washi лента спакувани во јасна пвц шише ❤ Нешто што треба да се знае : ќе се обидеме да бидете сигурни дека предметите ќе примите се исти како и слики, но поради разликите светлина, агол, и следење, на производи ќе примите може да се разликува малку од фотографиите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата