.

.

Sandvik Coromant 328-080S27-13M CoroMill 328 Grooving Мелница Вметнете Носителот, Неутрален, Keyway Понесе, 80mm Сечење Дијаметар, 13 Вметнување Големина, 8 Блиску Теренот

Sandvik Coromant 328-080S27-13M CoroMill 328 Grooving Мелница Вметнете Носителот, Неутрален, Keyway Понесе,

DEN 17739.36

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Доаѓа во четири алатка носителот големини со истиот вметнете големина.Остри рабови за сечење за висок квалитет на жлебови без брус.Еден одделение, PVD обложени GC1025 за сите материјали.Повеќе рабови за економски обработка.Инсерти монтирани во џебови за безбедна и стабилна монтажа.Разноврсна машина која може да се користи за многу видови на жлебови, теми и chamfers, обработка на ексцентричен компоненти, пример менувачот црева и висока јачина на звук собранија, главно на обработка центри и ротирање единици на стругови.Примена : тема мелничката, grooving, circlip grooving за дупки над дијаметар 39-милиметри.Економски вметнете со три агли.Голема програма на инсерти покривање circlips, слотови, теми, итн.Ниска сечење сили.Остри прецизност-земјата insert (внеси).Различни тема терени можно со една алатка.Одличен за двете внатрешни и надворешни machining.ISO апликацијата гранки : челик, нерѓосувачки челик, од леано железо, алуминиум, отпорни на топлина и легури на титаниум.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата