.

.

Ztotop Случај и Калено Стакло Екран Заштитник Компатибилен со Nintendo Switch Лајт 2019, Преносни Патување за Носење Тенок Заштитен Тешко Школка Компатибилен со Switch Лајт Игри /

Ztotop Случај и Калено Стакло Екран Заштитник Компатибилен со Nintendo Switch Лајт 2019, Преносни Патување

DEN 239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Делукс Патување За Носење.Дизајниран да се направи вашиот Nintendo Switch Лајт Конзола (5.5 инчи, 2019 порака) повеќе преносни & патување пријателски.Вграден-во еластична рака фиксна конзола да се направи тоа се повеќе стабилни кога се патува или да не го користите.Погоден тенок Случај се вклопува во вашиот ранец за лесно се носат во кратко патување.Дополнителни справи со рака е поставена за вашето погодни за секојдневна употреба, обезбедување на поголема безбедност и да се обезбеди објекти.Голем Складирање.Вграден-во играта картичка простор за складирање ви овозможува да го носите на вашите омилени игри во секое време и насекаде.Таа, исто така доаѓа со голем патент мрежа џеб дека обезбеди соодветен простор за складирање за повеќе мали Switch Лајт додатоци како мали полначи, полнење кабел, уво пупки, SD картички, екстра радост-лошите страни и популарни игри како Zelda Здив на Диви, Марио.Затворање на вграден во патент да ја задржи додатоци организирани.Одлична Повеќе Заштита.Nintendo Switch Лајт случај е направен од високо-квалитетни и издржливи ЕВА тежок случај и оксфорд ткаенина, која обезбедува одлична заштита за вашиот Switch Лајт, спречување на неа од падот штета, гребење и прашина.Еден слој внатрешна мека обвивка обезбедува удобен дом за вашата Switch Лајт и заштита на Конзола екран.Дополнителни калено стакло екран заштитник обезбедува подобра заштита за екран.Omnidirectional заштита.Внатрешни опремени со 9 H напредни калено стакло екран заштита филм (едно парче), ултра-јасно и ултра-тенок 0.3 mm дебелина, целосно compatiblity и одлична чувствителност, висока издржливост, нула отпор, и со масло чистење слој за да се намали отпечатоци од прсти, за обезбедување на најдобрата игра искуство.Обемот на Испорака : 1x Ztotop Случај за Nintendo Switch Лајт, 1x Калено Стакло Екран Заштитник, Влажни/Сува Брише.Нашите високо квалитетни Switch Лајт случај е поддржан со 100% пари гаранција за враќање.Ние нудиме одлични по-продажбата на услугата ако сте примиле неисправни случај или скршени калено стакло во транзит, или не сте целосно задоволни со нашата Switch Лајт случај.Се надевам дека овој производ може да ви даде удобно искуство.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата