.

.

Органски Лаванда Етерични Масла - Чист, Природен, Не-ГМО, за Ароматерапијата Diffuser - Премија Стакло Dropper (4 мл)

Органски Лаванда Етерични Масла - Чист, Природен, Не-ГМО, за Ароматерапијата Diffuser - Премија Стакло

DEN 287.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

100% ЧИСТА & ОРГАНСКИ ПРИРОДНИТЕ : Besstoil Прочистување Лаванда Етерични Масла е 100% чист, нефилтрирани и undiluted, Тоа е изведено од растенија и на тој начин се дава исклучи нежен мирис.Нашата Премиум Лаванда Масло од Органски е 100% Чист и Природни – Без Адитиви, Без Хемикалии, Без Алкохол, Без Мирис и Не Разводнета.ШИРОК СПЕКТАР НА ДНЕВНИ ЛАВАНДА ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : Уживајте во мирна ароматерапијата сесија преку горилници на нафта и vaporizers.Повеќенаменска : Релаксирачки рутини, овие Миризливи Лаванда Масла може да кисна многу области од вашиот живот.Ароматерапијата, испарувач, дифузија, домашна нега и производи за чистење.На етерични масла кога се користи преку масло diffusers го исполнува вашиот простор со пријатен мирис биде тоа за вашата канцеларија, јога соба или вашиот дом.Нема подобро чувство од одење во или кои живеат дома што мириса добредојде.НАЈДОБАР АРОМАТЕРАПИЈАТА ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : Нашите Корисници Сакаат да Направат своја за Сапуни, Свеќи.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Ние напредува во изградба на силна база на клиенти врз основа на доверба и задоволство.Ако поради некоја причина не сте задоволни со производот што го нудиме слободна размена или наплата.Состојки : 100% Масло од Лаванда Насоки : Користете 1 до 5 капки за Ароматерапијата.Внимателно се разредува со Превозникот масла.Складирање : Кул & суво место, во шише.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата