.

.

YG-1 E0 Серија Vanadium Легура ХСС Спирала Flute Допрете, Hardslick Обложени, Круг месо тело со Квадратни Крајот, Изменета на Дното Chamfer, 6-32 Тема Големина, H3 Толеранција

YG-1 E0 Серија Vanadium Легура ХСС Спирала Flute Допрете, Hardslick Обложени, Круг месо тело со Квадратни Крајот,

DEN 363.12

Залиха
Достапно за вашата нарачка

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Hardslick обложена.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 0.276-инчи тема должина.YG-1 E0 серија vanadium легура ХСС спирала flute допрете за челик до 38 HRc.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Hardslick обложена.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 0.276-инчи тема должина.Апликации : Добар за слободни обработка нерѓосувачки челик, топлина и на корозија-отпорни на нерѓосувачки челик/вентил не ' рѓосувачки челик, 71/ и 625 inco/waspaloy/hastelloy/invar/monel/incoloy.Одличен за средни до високи јаглероден челик, челични одливки и forgings/топлина-лечи легура челици.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата