.

.

SCITOO Одговара за BMW M52 M52TU M54 M56 Двојно Vanos Посебни Camshaft Времето Заклучување Алатка за Полнење

SCITOO Одговара за BMW M52 M52TU M54 M56 Двојно Vanos Посебни Camshaft Времето Заклучување Алатка за Полнење

DEN 2231.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Компатибилен Возила】Одговара за BMW M52, M52 TU, M54, M56. 【Пакет се Вклучени】1x Усогласување Убодни ,1x Затегнувачки Собранието Убодни ,1x Цврсти Синџир Tensioner ,1x Синџир Tensioner Заклучување со Pin ,1x VANOS Компримиран Воздух Конекција ,1x Camshaft Заклучување Тела ,1x Врвот Мртвите Центар Pin ,1x VANOS Вртење Клуч, 1x удар лиење случај. 【Производ Користење】Специјално дизајнирани за да го задржи времето позиција на camshaft и вратило при замена или прилагодување на времето појас или синџир и времето на мотори. 【Корист】На SCITOO Времето Заклучување Алатка за Полнење е создаден од солиден капка фалсификувани изградба и топлина третираат за да ја издржат тешката и солиден работни места, правејќи ја оваа алатка за поставување траен и сигурен алатка, може да се купи со доверба.Погоден за професионални механика и почетници употреба. 【Важна Забелешка】Кога правите автомобилската одржување секогаш бидете сигурни дека сите алатки се правилно се користат и носат безбедност очила и капа .Ќе добиете сина или црвена случај, тоа е точно на истата, освен во боја.На секое прашање или проблем, се чувствуваат слободни да контакт.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата