.

.

DAYUAN Времето Алатка за Полнење Одговара на Ford Explorer Mustang Ranger Mazda B4000 4.0 L

DAYUAN Времето Алатка за Полнење Одговара на Ford Explorer Mustang Ranger Mazda B4000 4.0 L

DEN 1678.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Одговара на Ford Explorer V6 SOHC 4.0 L Услуга за Полнење 6 Потребните Алатки.Алатки се направени да се користи за правилна инсталација на Времето Колекции, специјално за точноста на синхронизација на време во моторот.Доаѓа со трајни алатка случај за лесни за складирање.Употреба на комплет да се постигне точно мерење на времето.Изградена од 45# челик за максималната сила и корозија-отпорни долговечност. 97-10 FORD EXPLORER 4.0 L 245 CID SOHC V6, VIN Код "E","К". 01-05 FORD EXPLORER SPORT TRAC 4.0 L 245 CID SOHC V6, VIN Код "E","К". 01-10 ФОРД РЕНЏЕР 4.0 L 245 CID SOHC V6, VIN Код "E","К". 05-06 FORD MUSTANG 4.0 L 245 CID SOHC V6, VIN Код "E","К". 98-10 МЕРКУР MOUNTAINEER 4.0 L 245 CID SOHC V6, VIN Код "E","К". 01-06 MAZDA B4000 4.0 L 4016cc SOHC V6, VIN Код "E". 1. Инсталирајте алатка Бр 303-564 и 303-578 на camshaft како што е прикажано. 2. Безбедна алатка Бр 303-564 на главата на цилиндерот. 3. Услуга мерењето синџир како што се бара според инструкциите во возило услуга прирачник. 4. Вртежен момент сврзувачки елементи на фабричките спецификации. 1. Инсталирајте алатка Бр 303-573 на вратило амортизерите. 2. Ротирање на моторот спротивно од стрелките на часовникот (CCW) до алатка запира против моторот блок. 3. Услуга мерењето синџир како што се бара според инструкциите во возило услуга прирачник. 4. Вртежен момент сврзувачки елементи на фабричките спецификации. 1. Инсталирајте алатка Бр. 303-577 и 303-576 на camshaft како што е прикажано. 2. Безбедна алатка Бр 303-577 на главата на цилиндерот. 3. Услуга мерењето синџир како што се бара според инструкциите во возило услуга прирачник. 4. Вртежен момент сврзувачки елементи на фабричките спецификации. 1. Отстранување на хидраулични синџир tensioner од моторот. 2. Инсталирајте алатка Бр 303-571 во моторот да се одржи притисокот на времето синџир за време на cam времето постапка. 3. Прилагодете camshaft мерењето според инструкциите во возило услуга прирачник.Вртежен момент сврзувачки елементи на фабричките спецификации. 4. Се соберат на No. (303-565 & 303-575) приклучок и продолжување на camshaft опрема гром како што е прикажано.Отстранување : Користете ratchet или прекинувач бар да се олабави и отстрани гром од camshaft.Собрание : Користете вртежен момент клуч за да се стегне на гром на camshaft.Се однесуваат на возилото услуга прирачник за правилна вртежен момент спецификации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата