.

.

Семејството Време за Забава Вечера Игри и Активности

Семејството Време за Забава Вечера Игри и Активности

DEN 383.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

НАПРАВИ ВЕЧЕРА ЗАБАВА : Семејството Време за Забава презентира Оригинален Вечера Игри!Со овој сет од картички, ќе може да игра забава, едноставни игри со вашето семејство над вечера.Тоа е совршен начин за промовирање на семејството единство.ДЕТАЛИ : Вечера Игри доаѓа со 51 забавно и лесно игри да се играат како што се јаде.Тие се спакувани во шарени метал калај.Овие игри се најдобри за семејства со деца кои се на возраст од 6 до 12 години.ХРАНА И СЕМЕЈСТВО : Нема играта табла или парчиња задолжителни!Сите што ви треба е храна и семејство.Децата учат критичко размислување, социјални вештини, математика, и повеќе.Овие игри дури и да ги охрабрат децата да јадат своите зеленчук!.СМЕШНИ ИГРИ : Деца ќе го сакам игри како се Погоди на Макарони, Последен Залак, и да го Положат црн Пипер.Постои широк спектар на игри кои вклучуваат загатки, броење, именување на вашите омилени нешта, и многу повеќе.ОДЛИЧНО ЗА МЛАДИТЕ : Овие игри се лесни за момчињата и девојчињата да научат и тешко за да ја стопирате репродукцијата, тие тоа многу забавно!Ова е совршен начин да се пробие до вечера рутина и да се отвори разговори.Опис на производот Ако сте во потрага за вечера игри, кои целото семејство може да уживате, ќе ви се допаднат Семејство Време Забавно Вечера Игри.Оваа група доаѓа со едноставна вечера и забава игри и активности за семејства.Овие вечера игри се промовира единството во семејството и да се направи вечера време задоволство и забава.Сет на играта картички е убаво спакуван во шарени метал калај.Игри и активности кои се со широк спектар, почнувајќи од загатки, броење, именување на вашите омилени нешта, да сомневајќи игри и повеќе.Млади деца се уште се охрабруваат да јадат своите зеленчук и пијат млеко преку забавни игри.Активностите ги охрабри децата да се отвори, да ги споделат своите искуства и да се запознаете нивното семејство подобро.Брз и лесен-за-игра игри, како и Со Броење, Последниот Залак, и да го Положат Бибер се пробие до dinnertime рутина и додадете забава на семејството оброци.Не играта табла или фигури потребна само храна и семејство.Децата учат креативно размислување, социјалните вештини и повеќе.На истури-доказ игра картички се трајни и лесни да се чистат.Од Производителот Додадете малку забава на вашето семејство оброци со оваа колекција на уникатни игри да се играат додека јадете.На 51 брз и лесен-за-игра игри, како и Со Броење, Последниот Залак и се Помине црн Пипер, се растури dinnertime рутина и додадете забава на семејството оброци!Не играта табла или фигури потребно - само храна и семејство.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата