.

.

CreoPop Мастила, Glitering, Злато/red/сребрена

CreoPop Мастила, Glitering, Злато/red/сребрена

DEN 494.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Creo Pop Технологија на Печатење 3 D : Редовни Печатење со Мастило : Злато/Red/Сребрена (3 Бои) ..Опис на производот Ако можете да пишувате со пенкало, ќе може да се подготви во 3 D!Creo Pop е првиот, безжични 3 D печатење пенкало со кул бои.Се создаде 3 D уметност парчиња со рака користење на интегрирани Led диоди кои solidify мастило како да се подготви, а држењето на пенкало и 3 D уметност парче кул на допир.Лесно да ја промените од мастило бои, а ќе се подготви за да се создаде уникатен, различно обоени 3 D уметност парчиња.Од Производителот $186,000 покренати со 2,336 поддржувачи.Cordless Создавање Creo Pop е cordless дизајн untethers вашиот креативен ум.Само притиснете го копчето и да се создаде било форми ви се допаѓа.Можностите се бескрајни Не Жешки Делови, Не Топење на Пластика Creo Pop е заштитен photopolymer мастила лек под стандард LED светла што значи нема жешки делови, не се стопи пластика и без непријатни мириси.Креирај еден-на-еден вид 3 D суштества Единствена 3 D структури Или вашиот омилен фигурини Неверојатно Кул Мастила Нашата неверојатна избор на бои вклучуваат температура, чувствителен, сјај-во-темно, ароматични, и блескавата.И, бидејќи ние користиме кертриџ систем за реализација на мастила, лесно може да го промени бои и стилови како да се подготви!За Подигнување се Опише вашиот производ во 3 зборовите.Cordless 3 D Печатење Pen How дали ќе дојде до идејата за овој производ?Јас би се тестирани од други 3 D печатење пенкала и изгорени мојот прст совет, знаев дека тој ден своите мораше да биде подобро решение и започна да работи со мојот тим, да се развие производ, кој беше cordless и кул на допир.Она што го прави вашиот производ посебен?Нашата технологија е едноставна, безбедна и cordless.Користењето на заштитен photopolymers нашите создавање медиум лечи под LED светла, отколку конвенционалните PLA се стопи пластика approach.By користење на нашата photopolymers нашите производи и креации остане кул-на-на-на допир и, како што ние не сме топење нешто, ние користиме значително помалку енергија овозможувајќи Creo Pop да биде целосно cordless.Она што е најдобриот дел од вашиот startup искуство?Нашите Indiegogo кампања беше морничава, но само на почетокот на долго патување да се скала на технологија.Додека Creo Pop 3 D печатење пенкало е првиот потрошувачите се подготвени пенкало, ние помина низ безброј дизајн повторувања пред сметавме дека ние имавме пенкало совлада.Тоа беше исцрпувачки процес, но да се види на готовиот дел во рацете на нашите поддржувачи, и нов потрошувач кој видел производот во-продавница, е со далеку најмногу благодарна дел од патувањето.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата