.

.

ЛЕ Соларни Отворено Светла, Сензор за Движење Светилки, 132 ПРЕДВОДЕНА од 270° Широк Агол, Водоотпорен Безжична Безбедност Светла за Пред Врата, Гаража, Двор и Повеќе

ЛЕ Соларни Отворено Светла, Сензор за Движење Светилки, 132 ПРЕДВОДЕНА од 270° Широк Агол, Водоотпорен Безжична

DEN 623.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ултра-Светла за Осветлување : Ова соларни светилки го осветлуваат од 4 страни со 270° агол, 132 Led диоди обезбеди доволно осветлување за широк простор како градини, courtyards, приоди за автомобили, на предните врати, гаражи, patios, огради, палуби, итн.Соларен Погон Светла : Соларен панел претвора сончевата светлина во електрична енергија, се намалува емисијата на јаглерод и да ги зачувува на електрична енергија сметка.Совршен за на отворено осветлување.Работи во текот на ноќта : 6-8 Часа на изложеност на сончева светлина ќе обезбеди доволно електрична енергија за светло до 200 пати, што е доволен за текот на ноќта.Сензор за движење Функција : Со агол на детекција 120°, на ПИР сензор може да се открие човечкото движење од 16-26ft.ВО текот на НОЌТА, кога движење е откриен, безбедносните светла автоматски ќе се ВКЛУЧИ и потоа да го ИСКЛУЧИТЕ и по 30 години.IP64 Водоотпорен и Издржливи : Отворено соларни светилки се водоотпорен и отпорни на топлина, работи добро, дури и во екстремни временски услови.Ве молиме бидете сигурни дека прекинувачот е во позиција пред инсталацијата.Ѕидот светло само ги осветлува ВО ТЕМНО кога човековото движење е откриен.Ако светлината не успее да светне, тоа е затоа што на батеријата е исцрпена.Ве молиме да се изложи на светлина во директна сончева светлина за 6-8 часа, и тоа ќе работи правилно повторно.Висока Осветленост - Вкупно 132 Led диоди, широк осветлување агол од 270° обезбеди вашиот дом или бизнис со одлично осветлување.Дури и Осветлување Од 4 Страни - за Разлика од многу други конкуренти, ЛЕ соларни светилки го осветлуваат од 4 страни и се покрива повеќе простори.Ве молиме бидете сигурни дека прекинувачот е во позиција пред инсталацијата.Ѕидот светло само ги осветлува ВО ТЕМНО кога човековото движење е откриен.Ако светлината не успее да светне, тоа е затоа што на батеријата е исцрпена.Ве молиме да се изложи на светлина во директна сончева светлина за 6-8 часа, и тоа ќе работи правилно повторно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата