.

.

Stupell Индустрии Мода Лак Зебра Фанки Safari Животинско Тропски Палми, Дизајниран од страна на Ziwei Li Ѕид Плоча, 13 x 19, Оф - Бела

Stupell Индустрии Мода Лак Зебра Фанки Safari Животинско Тропски Палми, Дизајниран од страна на Ziwei Li Ѕид

DEN 574.32

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Димензии : 13 x 0.5 x 19 Инчи - Ова Преголеми Верзија е 40% Поголем Од Нашиот Стандард.Подготвен да се Откажам - Без Инсталација или Хардвер Потребни.Се создаде убава уметност прикажува од потпрена и дели на нови уметнички дела против вашите ѕидови.Совршен за празни shelving или mantels, без инсталација или расчистување е потребно.Сите на нашиот ѕид плакети започне како висок квалитет lithograph отпечатоци, кои се издигна на трајни 0.5 инчи дебела МДФ дрво.Секое парче е рачно заврши и доаѓа со свеж слој на фолија од двете страни да даде јасни чист изглед.Произведено Во САД.Дизајн со Ziwei Li.Со гордост се направени во САД, сите Сите на нашиот ѕид плакети започне како висок квалитет lithograph отпечатоци, кои се издигна на трајни 0.5 инчи дебела МДФ дрво.Секое парче е рачно заврши и доаѓа со свеж слој на фолија од двете страни да даде јасни чист изглед.Тоа доаѓа подготвен да се откажам без инсталација потребни, и доаѓа со здрав јасно аглите за да го задржи тоа од оштетување во транзит.Stupell Индустрии е обезбедување на квалитет на ѕид уметност и украсни додатоци за повеќе од четириесет години.Stupell производи се движат од платно ѕид уметност, дрво ѕид уметност, и врамени giclée уметност во спектар на теми, медиуми и големини.Без оглед на стилот, нашата модерна, современа, традиционално, или бебето ѕид уметност и дома декор е направена со најголема грижа и нега.Сите наши производи се со гордост се направени во САД, и се донесе на живот на нашите капацитети во Џонстон, РИ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата