.

.

Ѕидот Mending Агент, SKRMISDA 3 Pack Безбедно Не-Токсични Mending Base Поправка Крем Брзо и Лесно да се Поправи Пукнатината на Ѕидот, Spackle Пополни Дупката & Гипс самолепливи Поправк?

Ѕидот Mending Агент, SKRMISDA 3 Pack Безбедно Не-Токсични Mending Base Поправка Крем Брзо и Лесно да се Поправи

DEN 1056.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Ѕид Mending Агент за Полнење】Овој ѕид поправка комплет со 3x поправка крем, 3xscraper, 3xnozzle extender, 3x sandpaper.Суштинските помине дупка поправка агент за дома е подготвен за користење и заштедува на време за изградба. 【БЕЗБЕДНО и ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ МАТЕРИЈАЛ】На mending ѕид крем е направен на пријателска животна средина ѕид лепак, смола, и карбонат капак.Тоа е водоотпорен, Не-Корозивен Формалдехид Бесплатно, не токсични материи кои се безбедни за децата, постарите, а чии чувствителни на хемиски мирис. 【ЕФЕКТИВНИ ФИКСНА & БРЗО СУШЕЊЕ】 Тоа е лесно и веднаш поправка на скршена површини на ѕидот, ноктите дупки и други површински пукнатината на ѕидот.Бела деликатна чистење отпорни, на mending ќе се речиси невидливи.Од ѕидното сликарство може да биде целосно исушени околу 4 часа, поправка на оштетените ѕидови лесно и без траги. 【ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : 】Прво, крцкањето на ѕид поправка агент на дупки или каде што треба да се санираат.Второ, со користење на scraper да scrape поправка крем додека да се појави мазна површина.Чекање за сува сосема на крајот.Важна Забелешка 1 : .Цевката која сте ја добиле не може да биде полн со паста и тоа е нормално.Затоа ставете е премногу целосно во цевка, тоа може да течење надвор поради неизбежни тресење за време на транспортот, или дури и руптура под притисок.Важна Забелешка 2 : .Поради влијанието на студен бран времето, тоа е нормално ако ѕидот крем сте го добиле станува тешко.Ве молиме да го користите следниве методи за решавање на ова прашање : се Стави производот во 40 ℃-50℃ топла вода и се впие за 5-10 минути (шише устата е нагоре, вода линија не може да надмине устата на шишето).По ѕидот крем станува мека, може да се притисне за нормална употреба.Важна Забелешка 3 : .Ако таму е влажно проблем на кујнски ѕид или на друго место, ве молиме да користите поправка скрининг или поправка на лента на ѕидот пред користењето на оваа поправка кит, или да побара специјалист помош.Со цел да се добие максимална ефективна на ѕид spackle китови, решавање на влажни проблем е многу важно, пред да го користите.Напомена : . 1. Ако најде производ се намалува како што се суши, ве молиме да се допре до 2-3 пати.Бидејќи тоа ќе seep во повторно и зацврстуваат ако дупка е премногу голема. 2. Ве молиме бидете сигурни дека ѕидот е рамно кога го користите.Секоја текстура ѕид на користење може да падне. 3. Ве молиме почекајте за првиот слој да се исуши, а потоа поправка втор пат до неколку дена подоцна.Дури и ако ѕидот доби влажни. 4. Ако ѕидот дупка доволно голема, ве молиме да ги пополнат дупките со дрво или ноктите, а потоа користете го ѕид поправка и боја по ѕид поправка на суво. 5. Ако ви се грижи китови ѕид поправка е бела боја, ве молиме да се наслика на соодветните боја на сликам повторно.Користејќи Топли Совети на Base Поправка Комплет : .Да се поправи дупката е премногу голем, функционираат неколку пати.Пред одржување на ѕид, да преземе заштитни мерки на подот.Чувајте се далеку од децата, да бидат внимателни на деца јадат по грешка!.Ако вашата рака е повреден, не допирајте тоа директно!.Не се допрат со рацете пред тоа е целосно сува, во спротивно, тоа ќе го оставам траги!.Пред да го користите производот, само треба да се исчисти полето за оштетените ѕидни површина, прашина, избришете лебди блок, лебдејќи прашина, откривање на хард цврста површина.Пакет Се Вклучени. 3* Ѕид Mending Агент(130 G/Секој). 3* Млазницата Полнила. 3* Поправка На Гребење. 3* Sandpaper.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата