.

.

CARR Со Зафат Кочење 24 чекор слободни раце - Blk Pwdr Грб/Поцинкуван - Еден 501020

CARR Со Зафат Кочење 24 чекор слободни раце - Blk Pwdr Грб/Поцинкуван - Еден 501020

DEN 1617.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Hands-free.Целосно се составуваат.Во склопот подвиткано далеку кога не е во употреба.Кога во и надвор позиција, двете нозе одговара на чекор.Големи не-пропадна чекор површината за зголемување на безбедноста.Во Март 1945 година, Vernon Лестер Carr започна V. Л. Carr и Син Шема Ко.во стар метал продавница зад неговата куќа во Лос Анџелес, Калифорнија.Неговиот син, Wendell Whittaker Carr, се придружи на својот татко Vernon подоцна таа година, на крајот на втората Светска Војна, по неговото враќање од кои служат како patternmaker во Морнарица.Дваесет и четири години подоцна, во 1969 бизнис промени своето име во Carr Шема Co., нејзините корпоративни име денес.Во Мај 1972 година Vernon Carr почина, оставајќи го својот син Wendell со семеен бизнис.Без оглед на неговиот татко поминува, бизнис направат потребните корекции за да продолжи да го притиснете копчето напред.Денес, Carr, како што е популарно познато, е во речиси секој голем магацин низ сад и Канада, и се етаблира како компанија чиј додатоци место меѓу главните конкуренти во индустријата.Со над 75 години на производство на совршеност, Carr е трета генерација на бизнис, кој останува цврсто посветена на производ иновации и дизајн, кавга-бесплатно услугата на купувачи, и да се дадат на потрошувачите во различни избори во чекори, светлина барови, и други додатоци.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата