.

.

MEICOLY Нагласи Контура се Држиме Лице Highlighter Водоотпорен Сјај Стап Суптилни Трепет Крем Пенкало Чаби 3D Заличи Шминка,3pcs Сет

MEICOLY Нагласи Контура се Држиме Лице Highlighter Водоотпорен Сјај Стап Суптилни Трепет Крем Пенкало Чаби

DEN 287.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Се создаде 3 D Цртеж - Висок сјај пенкало совет создаде три-димензионални шминка, заличи фацијални карактеристики.Мат контура формула која помага да се создаде илузија на потенок и повеќе дефинирани лице.Пакување се Вклучени два Highlighter и една Контура стап.Лесно да се Примени - Т област brightens бојата на кожата, V област тенка лице.По завршувањето на дното шминка, користете трепет се држи на "Т" делови/темно тешки делови, со цел да се постигне природни фузија ефект со кожата.На трепет стап препорачува користење на мостот на носот, челото, веѓата линии, брадата и усните линија.Ротација Дизајн - Тоа е брзо и лесно да се применуваат,кога е потребно да се расветли, само нежно ротирање, лесен за употреба.Исто така шише лесно може да се види колку се потенцира стап е лево.Долготрајни - Нашите highlighter остана во место во текот на целиот ден и се чуваат тоа е трошка,да ви даде денот на исклучителна шминка,и тоа е особено убава, ако се користи како база за прав highlighter.Направи да Изгледате Тенок - Нашите Highlighter и Контура се Држиме мека и крем текстура обезбедува голема покриеност и Има добри фузија, ,да се покаже вашиот тенок изглед и тело.Користете чекори : Чекор 1 се Однесуваат и на highlighter сенка на највисоките точки на лицето Step2 Применуваат подлабоко сенка за природен контури Тежина : 30.4 g/pc Пакување Вклучени два Highlighter и една Контура стап.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата