.

.

Awxlumv 10pcs Мали Мини Heatsink Комплет со Топлинска Проводници Двојно Двострано Лента Алуминиум Топлина Мијалник за Ладење на VRM графичкиот процесор Stepper Возачот MOSFET VRam Ре?

Awxlumv 10pcs Мали Мини Heatsink Комплет со Топлинска Проводници Двојно Двострано Лента Алуминиум Топлина Мијалник

DEN 1440.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Димензија : 0.55 x 0.55 x 0.24 инчен / 14mm x 14mm x 6mm (L*W*H).Вклучува 10pcs црна елоксирани алуминиумски heatsink.Пред се применува термички проводници за селотејп поддршка.Може да се примени за пасивно ладење Vram VGA RAM меморија, IC Чипови, итн.Коефициент на топлинска спроводливост на топлинска лента : 0.8 W / m-k :долготрајна температура отпор : 176 ℉.Тоа покажува топлина дисипација ефект за прецизност опрема, внатрешна одбори, ПРОЦЕСОРОТ, итн.Топлина мијалник големина : 14mm x 14 mm× 6 mm (L*W*T)Материјал : Aluminum Color : black Package : 10 парчиња.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата