.

.

Probrico Премин Вратата Копчиња за Заклучување за Салата или Плакарот Црни Рамни Топката Внатрешни Рачки на вратите, 10 Парчиња

Probrico Премин Вратата Копчиња за Заклучување за Салата или Плакарот Црни Рамни Топката Внатрешни Рачки на

DEN 1104.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

МАТЕРИЈАЛ : Изработени од Нерѓосувачки Челик; Црна Заврши; Премин Копчиња, без Копчиња.ПРИМЕНА : За употреба на внатрешни врати не бараат заклучување функционалност, како што се ходникот или плакарот врати, и премин врати.СПЕЦИФИКАЦИЈА : Карактеристики на прилагодливи latch 2-3/8", или 2-3/4"(60mm или 70mm) за да ги собере сите стандардни врати 1-3/8 "да 1-3/4" (35mm-45mm) дебела.На latch плоча е квадратни, и не може да се отстранува.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Усогласиле со ANSI Одделение 3 Безбедност.Метална конструкција додава сила, сигурност и издржливост.КВАЛИТЕТОТ QUARANTEE : Доколку постои било каков квалитет проблем со вашиот купување, ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе рефундирање на објектот во вредност или да испратите замена.Сите потребни додатоци се вклучени.Лесна инсталација, го прави за едно лице проект.Knob Дијаметар : 2-1/4"(57mm).Rosette Дијаметар : 2-1/2"(65mm).Сите метална шасија за сила и издржливост.Зајакната извори се осигура дека рачката останува ниво со текот на времето. 60mm(2-3/8") или 70mm (2-3/4") latch;.Одговара на сите врати од 35 до 45 mm(1-3/8" да 1-3/4")дебелина.Плоштад агол, не-отстранлив плоча.

Кон својствата

Features an adjustable latch 2-3/8 or 2-3/4(60mm or 70mm) to fit all standard doors 1-3/8 '' to 1-3/4 '' (35mm-45mm) thick. The latch plate is square, and can't be removable :
Најдобри предлози во категоријата