.

.

Oytra Полимер Глина Потпис 115 Грам Печка Се Пече Глина (20 Виолетова)

Oytra Полимер Глина Потпис 115 Грам Печка Се Пече Глина (20 Виолетова)

DEN 326.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Oytra Потпис Полимер Глина 125 грам се Бои Печка се Пече Глина.Совршен за накит, дома декор, mixed media, сезонски предмети и повеќе!.Bakes напорно и ги зема на мат, bisque тип финиш.Форма, јајцата и откако ќе се излади може да се изшкуркан, drilled, оформена и заврши.Материјал : ПВЦ, Калциум Карбонат, Вода, Паста, Soyabean Масло, Силициум Диоксид.Квалитет : Одлично.Тоа е мека и свитливи, работи и се чувствува како на керамичка глина, но нема да се исуши кога се изложени на воздух.Совршен за накит, дома декор, mixed media, сезонски предмети и повеќе!Bakes напорно и ги зема на мат, bisque тип финиш.Форма, јајцата и откако ќе се излади може да се изшкуркан, drilled, оформена и заврши.Тоа е мека и свитливи, работи и се чувствува како на керамичка глина, но нема да се исуши кога се изложени на воздух.Упатства за употреба : се Замесува глина додека не се изедначи и килограми.Користете Oytra Секачи и Габи да се даде посакуваната форма.Откако работата е создаден, место на фолија лист или керамичка плочка и во центарот на домаќинство рерна, претходно загреана да 120-130 степени C (248-266 степени F) за 30 минути.Внимателно отстранете предната страна на рерната и нека се излади.Печење пати може да се разликува во зависност од глина дебелина и како општо правило дозволуваат 30 минути печење време за секој 6mm дебелина.Забелешка : препорачливо е да се пече тест парче пред печење вашата уметничка работа.Појачани глина ќе го прифати последователни слоеви од глина повеќе од тоа и може да се ре-печени.Откако појачани тоа може да биде drilled, изшкуркан, се сече и се насликани и се перат со сапуница вода.Продавница неискористени глина на ладно и темно место и да ја одржувате завиткан во пластика во херметички сад.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата