.

.

Staedtler Fimo Воздух-Сува Глина 17.63 оз-Бела

Staedtler Fimo Воздух-Сува Глина 17.63 оз-Бела

DEN 317.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Погоден за уметност и занает проекти.Не се препорачува за деца под три години.Произведено во САД.Дизајниран за лесна употреба и чување.Опис На Производот Stampendous-Божиќ Држат Гума Марки.Овие се исто премиум квалитет прецизно исечените гума марки како Stampendous дрво-монтирани верзија.Дел од држат винил има замени дрво на лепило страна на пената овозможуваат сликата за да се користи со акрил блок (се продава одделно).Едноставно отстранување на расположливиот ацетат слој откривање на винил се држат со печатени слика притиснете на блок се подредат и печат.Користите било која од мастило дека може да се користи со традиционалните дрвени-монтирани марки и се чисти со дрво-монтирани печат dauber почиста.Овој пакет содржи Јасли Сцена : еден 2-3/4x4 инчен печат.Произведено во САД.Сет Содржи : 1 x Fimo Воздух-Сува Глина 17.63 оз-Бело.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата