.

.

Пластична Цевка Flowmeter, Течен Проток Мерач Висока Точност Алкално Киселина Отпор за Мерење Киселина, Алкално, Разни Мешани, Неутрални Течности LZB-15(D)(5-50мл/H)

Пластична Цевка Flowmeter, Течен Проток Мерач Висока Точност Алкално Киселина Отпор за Мерење Киселина, Алкално,

DEN 318.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Лесно може да се Прочитаат : На LZB-15(D) пластична цевка flowmeter содржи акрилни транспарентен панел, што е лесен за читање, лесно за вашиот читање, и јасно на прв поглед.Висока Точност на Мерење на : На flowmeter плови, е изработен од пластика, има одлична киселина и алкално отпор, не е лесно да се оштети, може да бидат сигурни да се купуваат и користат.Не е Лесно да се Оштети : На flowmeter плови, е изработен од пластика, има одлична киселина и алкално отпор, не е лесно да се оштети, и може да се користи.Погодност : Оваа течност мерач на проток може да се измери киселина, алкално и разни меша и се неутрални течности.Тоа е многу погодно мерен инструмент.Различни се Движи : Ние обезбедуваме 4 различни се движи од пластична цевка протокот метри, може да го изберете најсоодветниот според вашите потреби.Функција : 1. Акрилик транспарентен панел за лесна за читање, јасно читање на прв поглед. 2. Висока точност на мерење на помалку од 4% точност. 3. На flowmeter лебди се направени од пластика, па тоа е одлична отпорност на киселина. 4. Бидејќи тоа може да се измери киселина, алкално и разни меша и се неутрални течности. 5. Ние обезбедуваме 4 видови на flowmeter на различни мерен опсег,па можете да го изберете најсоодветниот.Спецификација : Предмет Тип : Flowmeter Модел : LZB-15(D) Материјал : Пластични + Стакло Интерфејс Тип : Пластични Рамен Устата (Внатрешен Дијаметар 20mm) Применливиот Медиум : Течни Точност : 4% Проток Опсег : 5-50 L/H; 6-60 L/H; 10-100 L/H; 16-160 L/H; 40-400 L/Ч; 80-800 L/H (Изборен) Работен Притисок : ≤0.6 Mpa Работна Температура : 0-60 ° C Плови Тип : PTFE Големина на : 20 x 4 x 4cm / 7.87 х 1.57 x 1.57 во Пакет Листа : 1 x Flowmeter.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата