.

.

Flowmeter, Метар Колосек, Течни Flowmeter LZB-15(D) Цевка Flowmeter за Дома(6-60mL/H)

Flowmeter, Метар Колосек, Течни Flowmeter LZB-15(D) Цевка Flowmeter за Дома(6-60mL/H)

DEN 811.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

На flowmeter лебди се направени од пластика, па тоа е одлична отпорност на киселина и алкално корозија.Бидејќи има отпорност на корозија и може да се измери киселина, алкално и разни меша и се неутрални течности.Ние обезбедуваме 4 видови на flowmeter на различни мерен опсег,па можете да го изберете најсоодветниот.Висока точност на мерење на помалку од 4% точност.Акрилик транспарентен панел за лесна за читање, јасно читање на прв поглед.Функција : 1. Акрилик транспарентен панел за лесна за читање, јасно читање на прв поглед.2. Висока точност на мерење на помалку од 4% точност.3. На flowmeter лебди се направени од пластика, па тоа е одлична отпорност на киселина и алкално корозија.4. Бидејќи има отпорност на корозија и може да се измери киселина, алкално и разни меша и се неутрални течности.5. Ние обезбедуваме 4 видови на flowmeter на различни мерен опсег,па можете да го изберете најсоодветниот.Спецификација : Предмет Тип : Flowmeter Model : LZB-15(D)Материјал : Пластични + Glass Interface Тип : Пластични Рамен Устата (Внатрешен Дијаметар 20mm)Применливиот Медиум : Liquid Accuracy : 4%Проток Опсег : 5-50 L/H; 6-60 L/H; 10-100 L/H; 16-160 L/H; 40-400 L/Ч; 80-800 L/H (Изборен)Работен Притисок : ≤0.6 Mpa Working Температура : 0-60 ° CFloat Тип : PTFESize : 20 x 4 x 4cm / 7.87 х 1.57 x 1.57 во Пакет Листа : 1 x Flowmeter.

Кон својствата

Item Type:
Flowmeter
Model:
LZB-15(D)
Material:
Plastic + Glass
Interface Type:
Plastic Flat Mouth (Inner Diameter 20mm)
Applicable Medium:
Liquid
Accuracy:
4%
Flow Range:
5-50L/H; 6-60L/H; 10-100L/H; 16-160L/H; 40-400L/H; 80-800L/H (Optional)
Working Pressure:
≤0.6Mpa
Working Temperature:
0-60 ° C
Float Type:
PTFE
Size:
20 x 4 x 4cm / 7.87 x 1.57 x 1.57in
Package List:
1 x Flowmeter :
Најдобри предлози во категоријата