.

.

Fiesta 20-Парче Merengue Flatware Сребрениот Сет, Услуга за 4, од Нерѓосувачки Челик/ABS, Вклучува Предници/Ножеви/Лажици, Мулти (Еден Пакет)

Fiesta 20-Парче Merengue Flatware Сребрениот Сет, Услуга за 4, од Нерѓосувачки Челик/ABS, Вклучува Предници/Ножеви/Лажици,

DEN 1098.48

Залиха
Достапно за вашата нарачка

На фриман семејството е во tabletop и додатоци бизнисот од 1956 година. тоа беше година кога Чарлс фриман основана Стенли Робертс Inc.подоцна, во 1990-тите, семејството се продава бизнис на своите партнери и роџер фриман започна Кембриџ silversmiths ltd.во кратко време, Кембриџ стана водечки flatware извор за речиси секој голем трговец.компанијата пазари повеќе од 250 различни flatware дизајни во секоја цена спектар, вклучувајќи 18-8, 18-10 и фалсификувани производи.тоа, исто така делува како носител на Роберт велч дизајни, Вилијам велч, farberware и fiesta.private label програми за кого дизајни, производители и дистрибуира производи вклучуваат дланка ресторан, food network, живеалишта, подобро дома и градини, Cindy Crawford.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата