.

.

КРИСТАЛ КЛУБ Треперење Flameless Свеќи, Батерија Управувана LED Свеќи со Далечински управувач, се Движат Пламен Столб Свеќа со Тајмер, Килибар Стакло Ефект Свеќа & Златни

КРИСТАЛ КЛУБ Треперење Flameless Свеќи, Батерија Управувана LED Свеќи со Далечински управувач, се Движат Пламен

DEN 710.64

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Прекрасен Дизајн Стакло Свеќа - Треперење ПРЕДВОДЕНА од стакло свеќи се лесни за употреба и многу декоративни.Пакување од 3 свеќа светилки, тие се едноставно прекрасни дури и во денот кога свеќи не е вклучен, и уште повеќе убава во текот на ноќта кога пламен е треперење тие изгледаат толку реално!.Далечински Управувач и Тајмер Функција - Лесен и удобен операција, може да се претвори овие злато decors и исклучува со помош на далечински управувач.Пакетот вклучува далечински управувач, кој има 2 функции : Тајмер и друга Светлина Режими (Свеќа ако изберете светлина mde, свеќа светлина оди мирно на).Батеријата-напојува Свеќа - 3 AA батерии се потребни, но не се вклучени.Овие сет на 3 свеќи се напојува со низок напон и нема да се прегреат по подолг период на употреба.Батерија управувана LED свеќа е пренослив, па можете да ги красат каде што сакате со овие свеќи.Мулти-функционална Употреба - Како дома decors, овие luminara свеќи се совршени : табела украси за дневна соба, маса centerpieces за трпезарија, дома декор; како подарок, ние се спакувани овие електрични свеќи во деликатна боја поле, што се совршени како подарок.Материјал - Сите овие лажни свеќи се направени од вистински восок и стакло со висок квалитет.Било каков проблем, вие ќе добиете замена/наплата.Карактеристики : Треперење Реални Flameless Стакло Свеќи со Поместување Wick Glass Coverage Safe и Practical No ризик од оган и чад во all Perfect за Оркестарот и Events Specification : Материјал : Вистински восок & Glass Light Извор : Движење wick Light Боја : Топло white Candle Боја : Clear & Злато & Сива Стакло со бела восок .Крај : LED Стакло Candles Switch : ON-OFF-TIMERTimer : 6 H Interval Battery : 3 АА Батерии(не се вклучени)Пакет Included1 x LED Свеќи (Големина : D : D 3" x H 4")1 x LED Свеќи (Големина : D : D 3" x H 5")1 x LED Свеќи (Големина : D : D 3" x H 6")1 x Далечински Control1 x Корисникот Manual Warm Совети : 1.Ова е flameless свеќа, тоа е направено на вистински восок.Не обидувајте се да оган оваа свеќа.2. Вистински восок од свеќа.Ве молиме да се држи подалеку од извори на топлина,екстремни температури и подалеку од директна сончева светлина, која ќе го направи вашиот свеќа омекне или растопат.3. Постојана употреба на тајмерот сепак може значително да го намали животот на батеријата.Ако не се користи свеќа светилки за долго време, ве молиме да го вклучите Led свеќа исклучување на дното за да ја зачувате батеријата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата