.

.

AMBF Серија Quad-PRO Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 5µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 29.25 Кертриџ Должина, Без Јадро, 222/Перка Крајот Капа, Силикони Заптивка/О-

AMBF Серија Quad-PRO Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 5µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 29.25

DEN 6274.56

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Quad Зона технологија овозможи формирање на 4 одделни филтрација зони во длабочината на филтерот кертриџ.Континуирано 4-зона структура обезбедува ефикасно пред-филтрирање и завршни филтрација.Држава на уметноста компјутерски контролирани процесот на производство испорачува исклучително точни и конзистентни производ по секоја зона за правилно влакна големината.Висока јачина на полипропилен core зголемува протокот и оптимизира секој од 4-зони Ако е потребно сите Четири серија може да се нарача со јадра.Сите Четири Серија касети се ослободени од surfactants, врзива или лепила од било каков вид. 40 psid (1.7 бар) @ 155 F (66 C). 60 psid (3.4 бар) @ 86 F (30 C).Се препорачува Промена од Диференцијални Притисок 35 psid (2.4 бар). 1, 5, 10, 20, 25, 30, 50, 75 & 100. Сите полипропилен компоненти се исполнат спецификација за биолошка безбедност, како по USP Класа VI 121 C Пластика.Отстранување од 1um да 100um.Quad Зона технологија овозможи формирање на 4 одделни филтрација зони во длабочината на филтерот кертриџ.Континуирано 4-зона структура обезбедува ефикасно пред-филтрирање и завршни филтрација. 100% полипропилен изградба овозможува широк спектар на употреба, вклучувајќи во согласност материјал за храна и пијалаци за контакт.Сите Четири Серија касети се ослободени од surfactants, врзива или лепила од било каков вид и крајот капи се термички да се постават, без лепила или лепила се користат.AMBF е Топи Разнесени елементи се произведени во куќата со најбрз, повеќето модерна опрема некогаш произведени, кои ви даваат највисок квалитет филтер на пазарот денес.Елементи се, исто така, произведени со интегриран 3 фаза процес што точно длабочина филтрација.Спецификација : Максимум Напред Диференцијални Pressure40 psid (1.7 бар) @ 155 F (66 C)60 psid (3.4 бар) @ 86 F (30 C)Препорачува Промена од Диференцијални Притисок 35 psid (2.4 бар) Micron Ratings1, 5, 10, 20, 25, 30, 50, 75 & 100 Biosafety All полипропилен компоненти се исполнат спецификација за биолошка безбедност, како по USP Класа VI 121 C Пластика.Advantages Removal од 1um да 100um Quad Зона технологија овозможи формирање на 4 одделни филтрација зони во длабочината на филтерот кертриџ.Континуирано 4-зона структура обезбедува ефикасно пред-филтрирање и завршни filtration100% полипропилен изградба овозможува широк спектар на употреба, вклучувајќи во согласност материјал за храна и пијалаци contact All Quad Серија касети се ослободени од surfactants, врзива или лепила од било каков вид и крајот капи се термички да се постават, без лепила или лепила се користат.

Кон својствата

Maximum Forward Differential Pressure40 psid (1.7 bar) @ 155 F (66 C) :
Најдобри предлози во категоријата