.

.

Боб Црвено Милиони Органски Farro Жито - 12 Оз Pearled Farro Житни растенија Органско - Античка Triticum Spelta Пченица - Гумени Текстура, Налудничав Вкус - За Салати, Супи, Јадења - Бо?

Боб Црвено Милиони Органски Farro Жито - 12 Оз Pearled Farro Житни растенија Органско - Античка Triticum Spelta

DEN 828.72

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Срдечна Преданија Зрна - Овие хранливи состојки-густи и вкусни зрна беа главен храна во античкиот Соба.Денес, може да се открие неговата богата налудничав вкус и препознатливо текстура гумени со Боб Црвено Мелница Farro Органски.Хранливи Не ГМО Зрна - Црвена Мелница Farro ви овозможува да остане полн, задоволни, и помалку виновни.Голем извор на растителни влакна, тоа е лесно да се вари дозволувајќи им на телото да го апсорбира протеини, витамини и минерали.Лесно Да се Готви - Не се заплашени со farro, "Мајката на Сите Пченица" како овие супер зрна може да се готви со користење на stovetop, бавно, шпорет, и мулти-аспиратор.Само додадете доволно вода и една лажичка сол по вкус.Здраво Гурмански Јадења - Овие традиционални италијански зрна се направи ресторан-квалитет на салати, супи, страни, entrees, и печени добрите.Тие велат дека тоа е подобро од ориз и ги има истите хранливи материи профил како quinoa!.Здрава Подарок Опција за Поддршка на вашето семејство и пријатели со нивните фитнес патување со испраќање на нив кошница на здрава добрите : пакети на Црвениот Мелница farro, пченичен тестенини, житарките бисквити, пченичен кускус, влакна гастрономски тестенини, и повеќе.Големина : 12 мл.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата