.

.

Astromania 1.25-Инчен 6mm 12.5 mm 20mm Plossl Телескоп Окуларот Set - 4-Елемент Plossl Дизајн - Навој за Стандард 1.25 инчен Астрономија Филтри

Astromania 1.25-Инчен 6mm 12.5 mm 20mm Plossl Телескоп Окуларот Set - 4-Елемент Plossl Дизајн - Навој за Стандард

DEN 1007.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1.25-Инчен plossl окуларот сет (6mm 12.5 mm 20mm), дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување. 4-елемент plossl дизајн, има околу 52 степен AFOV.Совршен за широка областа месечината согледувања, средни ѕвезда кластери, како и широк спектар на дожд nebulas и длабоко небото цели.Свитка надолу гума eyeguard Навој за стандард 1.25 - инчен астрономија филтри.Доаѓа со цврсти пластични прашина капи-заштита на окуларот од прав и влага.Навој за стандард 1.25-Инчен астрономија филтри,barlow леќа и дијагонала Огледало.Мека гума око стража која е нарачана опремени со бајонет планината и носи погодност за очила wearers.Ова е многу убаво окуларот сет. 1.25-Инчен 6mm, 12.5 mm , 20mm plossl окуларот сет, дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување. 4-елемент plossl дизајн, има околу 52 степен AFOV.Совршен за широка областа месечината согледувања, средни ѕвезда кластери, како и широк спектар на дожд nebulas и длабоко небото цели.Доаѓа со цврсти пластични случај-proect окуларот од прав и влага.Мека гума око guard тоа е обичај опремени со бајонет планината.Навој за стандард 1.25 инчен астрономија филтри и barlow леќа.Ова е многу убаво окуларот сет. 1.25-Инчен 6mm, 12.5 mm , 20mm plossl окуларот сет, дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување. 4-елемент plossl дизајн, има околу 52 степен AFOV.Совршен за широка областа месечината согледувања, средни ѕвезда кластери, како и широк спектар на дожд nebulas и длабоко небото цели.Доаѓа со цврсти пластични случај-proect окуларот од прав и влага.Мека гума око guard тоа е обичај опремени со бајонет планината.Навој за стандард 1.25 инчен астрономија филтри и barlow леќа.

Кон својствата

AFOV:
52-degree
Најдобри предлози во категоријата