.

.

Електромагнетна Радијација Детектор на EMF Метар Електромагнетно Поле Зрачење Детектор BR-9A LCD Дисплеј Тестер Контра Додатоци

Електромагнетна Радијација Детектор на EMF Метар Електромагнетно Поле Зрачење Детектор BR-9A LCD Дисплеј Тестер

DEN 763.44

Залиха
Достапно за вашата нарачка

АЛАРМ : Кога тестот го надминува безбедно вредност, детектор ќе алармот автоматски,во исто време, таму ќе биде ¢ €œexceed†порака командната линија на екранот.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Еден инструмент со две значења, ова Dosimeter може да го тестира на електричното поле и магнетното поле на зрачење во исто време.ЛЕСНО ДА се НОСАТ : електромагнетна радијација тестер е лесен, лесен за рака функционирање, лесен за носење и да се направи на полето на мерење.ЕКРАН : LCD екран со шарени екранот ќе се прикаже вредноста и тренд на електричното поле, магнетното поле и моќ густина.ЗРАЧЕЊЕ ОЦЕНУВАЊЕ : EMF Метар се користи за зрачење на проценка, ве потсетам, дали зрачење вредност е безбедна или не.Description The EMF Метар опремен со вграден-во електромагнетна радијација сензор, со кој може да се прикаже на зрачење вредност на clear LCD дигитален дисплеј по обработка на контрола од страна на микро-чип.Може да тестира RF моќ густина ,електричното поле сила и магнетното поле на сила во исто време да се постигне оптимална тестот.Тоа е користена да се тестираат и да научат мобилен телефон, компјутер, ТЕЛЕВИЗОР, фрижидер и високо напонски кабел зрачење тест.Features EMF метар-Боја : Како што е прикажано.-Материјал : ABS.-Големина : 10.6x7x2.9 cm/4.17x2.76x1.14 инчи.-Единица : uw/cm2(RF Поле)v/m(Електрично поле)u T0-99.999 u T(,Магнетното поле)-Тест Опсег : 0-99.999 uw/cm2(RF Поле)0-999.99 v/m (Електрично поле)0-99.999 u(Магнетно поле)-Алармот Прагот : 40 V/m(Електрично поле)0.4 µT(Магнетно поле)-Фреквенциски Опсег : 50 MHZ-5 GHZ Моќ density20 HZ-100 MHZ Електричното поле strength20 HZ-1 MHZ Магнетното поле на сила-Напојување : 3*1.5 V AA батерии или 1.2 V батерија(не спаѓаат во пакетот)Пакет Including1 * EMF метар.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата