.

.

ExGizmo 850W Електрични Коњ Clipper Shears Волна Shearing Добиток Коса Крзно Shearing Животинско Чешлање Комплет

ExGizmo 850W Електрични Коњ Clipper Shears Волна Shearing Добиток Коса Крзно Shearing Животинско Чешлање Комплет

DEN 1670.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Погоден за коњ.Ова електрична Коњ clipper не е погоден за Мачки, кучиња, бидејќи на нејзиниот моќен мотор. 800w моќност full моторни и нови механички дизајн abate работно време.Кул температура кога се долго време на операцијата, Лесно да се постигне животно.Кочење бар, во кој prssure на ножот се легиран челик со топла третман.Моќ целосна моторот може да преку thickest,dirtiest волна.Префрлање помеѓу 6 брзини почнувајќи од побавно 700 и постигнување на моќни 2600 удари во минута, може да се направи со корисна брзо префрлање додека сте клипинг и shearing коњ.Спецификација : Напон : 110 V, НИ Plug Моќ : 850 W Сечење брзина на ножот : 2400rpm Сечилото ширина : 78mm, исто ТАКА, Прилагодливи 80mm сечилото Clipper вкупна должина : 14" инчи Clipper сечилото ширина : 2.8" инчи.Кабелот за напојување : 18' ft Забелешка : за Употреба во суви средини само.Да се чува далеку од вода и влажни средини.Не користете вода за чистење на кој било дел од машина.Ве молиме да темелно прочитајте упатство пред користење на какви било животни.Ве молиме подмачкување на машина за да се подобри неговата употреба.Пакет се Вклучени : 1 x Shearing clipper со clipper глава 1 х Сет на shearing ножеви 1 x Clipper шрафцигер 1 x Шише за масло 1 x Чистење со Четка(масло не се вклучени) 1 x Операција Инструкции 1 x Носење Безбедно Спакувани во Мало Поле.

Кон својствата

Voltage:
110V, US Plug
Power :
850W
Cutting speed of blade:
2400rpm
Blade width:
78mm ALSO Adjustable 80mm blade
Clipper Overall length:
14 inches
Clipper blade width:
2.8 inches.
Power cord:
18' ft
Note:
Use in dry environments only. Keep away from water and moist environments. :
Do not use water to clean any part of the machine. :
Please thoroughly read the user's guide before using on any animals. :
Please lubricate the machine to improve its use. :
Package Included:
1 x Shearing clipper with clipper head :
1 x Set of shearing blades :
1 x Clipper screwdriver :
1 x Bottle for oil :
1 x Cleaning Brush(oil not included) :
1 x Operation Instructions :
1 x Carrying case :
Packed Safely in Retail Box. :
Најдобри предлози во категоријата