.

.

Hela 10x25 Компактен HD Двоглед за Возрасни & Деца,25мм Големи Окуларот Секојдневно Водоотпорен Бинокуларна Телескоп за Birding,Отворено,Патување, Концерти,Stargazing и Спортск?

Hela 10x25 Компактен HD Двоглед за Возрасни & Деца,25мм Големи Окуларот Секојдневно Водоотпорен Бинокуларна

DEN 311.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【ВИСОКО-ПРИДВИЖУВАН ГОЛЕМИ ОКУЛАРОТ ДВОГЛЕД】 Оваа двоглед има 10x зголемување, 25мм цел леќа и широко поле на гледање, 273ft/1000yds, да им се овозможи да се погледне подалеку и да се види пошироко.Премачкување со FMC Широкопојасен облога и премија BAK4 призма, тоа се осигура слики verisimilar. 【ПРИЛАГОДЛИВИ ОКО ЧАШИ ОДГОВАРА EYEGLASS WEARERS ИЛИ НЕ】На binocs може да се повлече надолу гума eyepieces и повеќе одговара на очила носителите, добивање блиску до леќа и да се види лесно.Долго око олеснување во комбинација со големи окуларот ви даде удобно гледање додека носи очила за сонце, или око чаши.За оние кои не го носат очила, ќе се здобијат со повеќе фокусирани на мало и се чувствуваат повеќе easeful преку зголемувањето на око чаши.Компактниот двоглед има 15mm големи eyepieces, може да се види повеќе јасно слика од други настани. 【FMC ШИРОКОПОЈАСЕН ОБЛОГА ТЕХНОЛОГИЈА】На лесни крстарење двоглед се покрие со BAK4 призма текстура.Цел леќа користат оптички FMC multilayer широкопојасен зелена филм, и окуларот-оптички е направен од сина FMC слој.Сите дизајн се обезбеди за да се обезбеди добар имиџ и се направи ќе имаат неверојатно искуство. 【ПРЕНОСЕН, КОМПАКТЕН И МАЛИ ДВОГЛЕД ДИЗАЈН】 Една страна може да се совлада кога ја користите birding двоглед за опера,птицата гледа кампување, патување,дивиот свет гледа фудбал,кошарка игри,крстарење или други надвор активност, слаба светлина ноќенпоглед очила(Не за целосно темна ноќ) е лесен за користење и носење. 【ТРАЈНИ И ЖИВОТ ВОДООТПОРЕН, УДОБНО ДОПИР】 На двоглед се изработен од ABS пластика и тоа, исто така, доаѓаат со крстарење бинокуларна рака, можете да ја користите оваа содржина во различни ситуации.И гумени оклопи е направен за сигурна потпора.Џеб големина двоглед не е само погодна за мажите и жените,но исто така погоден за деца.Тоа е прекрасно да се биде подарок за Денот на Таткото и на Децата Ден.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата