.

.

Сваровски Optik 15x56 SLC Серија Вода Доказ Покрив Призмата Бинокуларна со 4.5 степени Агол на Гледање, Зелена

Сваровски Optik 15x56 SLC Серија Вода Доказ Покрив Призмата Бинокуларна со 4.5 степени Агол на Гледање, Зелена

DEN 7199.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Купување Вклучува Сваровски Оптички SLC 15x56 Бинокуларна Областа Торба Окуларот Покрие Цел Поклопец на Леќите на Лифт Носи на Рака Сваровски Оптички Живот Ограничен. Зголемување 15x.Hd Оптички систем fluorite содржат стакло нуди 93% светлина пренос подобрување на боја верност и светлината.Живот за оптика и 10-годишниот за други делови.Неверојатни 62-степен јасно прикажување на опсег.ИСКУСНИОТ ЕКСПЕРТ за Лов во зора и мрак и во текот на долги растојанија претставува конкретни предизвици и за двете ловци и технологија На SLC 56 двоглед ви обезбеди оптимална поддршка без разлика на ситуацијата Овие настани се издвојува благодарение на нивните одлични HD оптика за самрак употреба кои се даваат импресивен работ-на-работ острината Одлична прикажување на удобност е обезбедена од страна на совршено избалансиран тежина и продолжи депресии кои обезбедуваат добра стабилна контрола и спречување на било какви чувство на замор кога набљудување на часови SLC 15x56 W Б SLC 15x56 двоглед се на експерт за набљудување во текот на долги растојанија на Нивните зголемување 15x и оптимизиран оптика во комбинација со извонредна раб до раб острината ви овозможи да се види посебни моменти дури и преку експанзивна области проширена депресии за подобрена контрола и балансирана тежина се обезбеди максимална удобност при користење ги и ТЕХНИЧКИТЕ ПОДАТОЦИ Зголемување - 15x Effective цел леќа дијаметар - 56mm Exit ученик дијаметар - 3 7mm Field на гледање (ft /1000 yds / m/1000 m) - 234/78 Field на гледање (степени) - 4 5 Apparent поле на гледање (степени) - 62 Dioptric надоместок - +/- 5dpt Light пренос - 93% Самрак фактор според ISO 14132-1 - 29 Physical опис Должина - 7 56in/192mm Width - 5 5in/141mm Height - 2 87in/73mm Weight - 42 3oz/1200g Functional температура - -13 С до +131 F (-25 C, до +55 В)Температура на чување - -22 С до +158 F (-30 C до +70 C) Submersion стегање - 13ft / 4m вода длабочина (инертен гас пополнување) Во прилог на ергономски дизајн и иновативна технологија на сите Сваровски производи исто така се одликува со неспоредлив квалитет Секој производство чекор и секој поединечен производ е предмет на темелно тестирање за 100% квалитет пред породувањето Сваровски затоа доделува на секој клиент обемен 10-година за производот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата