.

.

Smartbuy 1800-диск 4.7 gb/120min 16x DVD+R Логото Врвот Празни Податоци Книжени Медиуми Диск

Smartbuy 1800-диск 4.7 gb/120min 16x DVD+R Логото Врвот Празни Податоци Книжени Медиуми Диск

DEN 8207.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ААА степен на квалитет. 4.7 gb/120min 16x DVD+R Логото Врвот Површина (Не-некој).Може да користи за напредок напишете на горниот површината на дискот.Може да етикета на диск.Зачувување на датотеки брзо!Гори време трае околу 6-7 минути кога се користи со 16 X способен DVD писатели.Одлично компатибилност со DVD писатели, видео плеери и DVD+ROM возачи.Оваа пишува-еднаш диск помага да се зачува видео записи, слики, музика, пораки и други датотеки.Релативно ниска цена на megabyte.Добро за датотека бекап пред тие добија случајно избришани.Долгорочно архивирање на податоци и складирање живот време.Над еден милион читања, обезбедување заштита на податоците за подолг период на време.Количина : 1800 Компјутери Вкупно.Пакување : Смалуваат Завиткани/Рефус.Smartbuy Карактеристики : За користење на писатели или рекордери дека поддршка DVD+R. Пишување speed до 16 X.Идеален за висока брзина на снимање.Широк прочитајте компатибилност со повеќето DVD+ROM дискови и DVD видео плеери.Идеален за високо-волумен на податоци за снимање, архивирање и видео пре-мастеринг.Предности на DVD+R : Според тврдењата на DVD Алијансата, со користење на DVD+R (или DVD+RW) рекордер ќе ги обезбеди следните предности во однос на DVD-R рекордер : 1. Веднаш извадете без да се чека за финализиран форматирање. 2. Способноста да снимате една DVD диск делумно на КОМПЈУТЕР и делумно на телевизија. 3. Позадина форматирање : додека диск е да се биде форматирана, можете истовремено рекорд на веќе форматирана делови од истиот диск. 4. Зголемена способност за изменување на имиња на датотеки, филмот и песната наслови, и листи со песни. 5. 100% компатибилност со сите други ДВД, додека се уште ги ужива овие дополнителни снимање карактеристики.Мерки на претпазливост : 1. Избегнувајте отпечатоци од прсти, прашина и други soiling на диск.Дискот може да се чистат со мека, lint-слободен крпа.Не користите било која од растворувачи или заштитна течност. 2. Не удри во работ на дискот. 3. Заштита на диск од прекумерна топлина, влага и директна сончева светлина. 4. Ве молиме користете мека чувствува-совет пенкала за означување на диск.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата