.

.

КУРТ 11486 Класа 1 Приколка Hitch, 1-1/4-Инчен Приемник, Компатибилен со Изберете Hyundai Ioniq

КУРТ 11486 Класа 1 Приколка Hitch, 1-1/4-Инчен Приемник, Компатибилен со Изберете Hyundai Ioniq

DEN 3975.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СИГУРЕН СИЛА.Со силна, заварени челични се изгради, оваа класа 1 hitch е оценет за 2.000 lbs.бруто тежина на приколката и 200 кг.јазик тежина (ограничувајќи се на најниско рангирани влечење компонента).ПОВЕЌЕНАМЕНСКА.Додадете корисни, разновиден влечење опции за вашето возило со оваа класа 1 приколка hitch.Тоа обезбедува стандарден 1-1/4-инчен x 1-1/4-инчен приемник hitch, што ќе ви овозможи да се забавува мал приколка или планината товар на превозникот или велосипед решетката.DUAL-ГРБ ЗАВРШИ.За индустрија-водечки рѓа, чип и УВ отпор од внатре и од надвор, оваа резервни забавува hitch комплет е длабоко навлезе во течност A-грб и ко-излечи со трајни црна прав грб заврши.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА.Оваа класа 1 hitch е дизајниран да ја фабрика се вклопуваат одберете модел години на Hyundai Ioniq.ТЕСТИРАНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ.Секој КУРТ класа 1 приколка hitch дизајн е целосно тестирани, со користење real возила во реални услови.Нашите hitches се тестирани за да SAE J684 спецификации за безбедност на патот напред.Добивање на далеку за уште еден викенд кампување патување?Превоз со брод до новиот риболов "жешко" место?Возење до кабината за годишен лов на патување?Не е важно каде што вие сте на чело или кои играчки ќе си влечење заедно за возење, го донесе со КУРТ!КУРТ класа I приколка hitches се совршени за додавање простор за складирање на вашето возило или влечење се мали, light-duty приколката.Тие се обично се наоѓаат на полна големина автомобили, crossovers и мини-комбиња.Оваа hitch е оценет да се забавува до 2,000 lbs.бруто тежина на приколката и 200 кг.јазик на телесната тежина.Ова го прави одличен избор за влечење мали комунални приколка, скокачки camper, брод приколка и многу други (никогаш не го надминува најниско рангирани влечење компонента).Тоа е исто така идеална опција за додавање на карго простор на вашето возило со hitch-монтирани товар на превозникот или велосипед решетката.Оваа класа I hitch нуди обичај се вклопуваат за Hyundai Ioniq 2017 (со исклучок на Електрични) и Hyundai Ioniq 2018-2020 (со исклучок на Електрична и Plug-in Hybrid).На обичај се вклопуваат дизајн оптимизира инсталација за елиминирање на сите непотребни измени, и тоа промовира интегриран изглед со возилото постојните дизајн карактеристики и дизајн.На КУРТ, ние мислиме дека секој hitch треба да понуди возило-специфичен дизајн, што значи лесна интеграција и сигурна конекција за вашиот следен авантура.За навистина да ви Донесе Тоа, нашите сопствени приемник hitches се направени во САД и ко-излечи заврши на течни Bonderite, внатре и надвор, и издржливи во прав грб.Нашите hitches доаѓаат во пет класи, нуди опсег на тежина капацитети и приемникот цевка големини.За речиси секое возило и било авантура, може да се Донесе со КУРТ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата