.

.

LoveinDIY 1 Пакети Печатење на Екран Рамка Свила Печатење на Полиестер Мрежа за Печатени 43-20x30cm

LoveinDIY 1 Пакети Печатење на Екран Рамка Свила Печатење на Полиестер Мрежа за Печатени 43-20x30cm

DEN 317.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Полиестер екран е исто така погоден за печатење со висока прецизност печатени кола и други барања.Еден предиво полиестер нето предиво, погоден за општи земе печатење на екран фабрика, облека печатење фабрика, чанта свила екран, пластични панели и други свила екран.Рамка Материјал : Алуминиум.Полиестер мрежа со растворувач на корозија, висока температура, вода отпор, хемиска отпорност на предностите од полиестер екран во надворешен притисок е поголема, нејзините физички својства и стабилноста, мал дел.Мала тежина, широк спектар на пресек, висока flex цврстина, отпорност на корозија (хемикалии, бои, растворувачи и агенси за чистење, итн.) и лесно да се чисти.Опис : - мала тежина, широк спектар на пресек, висока flex сила, corrosionresistance (хемикалии, бои, растворувачи и агенси за чистење, итн.) andeasy да се чисти - Еден предиво полиестер нето предиво, погоден за generaltake печатење на екран фабрика, облека печатење фабрика, чанта silkscreen, пластични панели и други свила екран - Полиестер мрежа withsolvent на корозија, висока температура, отпорност на вода, chemicalresistance на предностите од полиестер екран во externalpressure е поголема, нејзините физички својства и стабилноста, smallstretch. - Полиестер екран е исто така погоден за печатење со висока прецизност печатени кола и други барања.Спецификација : Рамка Материјал : Алуминиум - Mesh Материјал : Полиестер Влакна - Mesh Број : 43 T Големина 20 x 30cm / 7.87 х 11.81 инчен - 22 x 32cm / 8.66 x 12.6 инчен - 27 x 36cm / 10.63 x 14.17 инчен - 31 x 41cm / 12.2 x 16.14 и делови инчен - 31 x 43cm / 12.2 x 16.93 inch Package Вклучува : 1pc Печатење на Екран Рамка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата