.

.

12-пакет 20x24 Алуминиумски Свила Печатење на Екран Рамки 110 tpi Бела Мрежа

12-пакет 20x24 Алуминиумски Свила Печатење на Екран Рамки 110 tpi Бела Мрежа

DEN 479.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Големината на рамката : 20"x24" OD (Надвор Димензија).Рамка Материјал : 1-3/8" Плоштад Алуминиумски Цевки.Mesh Грофот : 110 tpi (конец по инч).Mesh Боја : Бела.Прашање : Мин. 20 N/cm.MSJ екрани функција на непречено изглед, без деформација, и издржливи во употреба.Аргон лачно заварување техника за да се обезбеди вода тесни печат, а потоа изшкуркан мазни за рамност.Се протегала со врвен квалитет ниска издолжување полиестер мрежа и се сврзани со највисоките хемиска отпорност лепак.Нашите екрани се на залиха и се подготвени да брод.Ние го носат рамка големини за 18x20, 20x24, 23x31, & 25x36. Mesh точки кои се движат од 60 до 355 tpi.Ние може да обезбеди решение за сите на вашиот екран потреби, без оглед на големината или апликација.Custom size рамки се достапни на барање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата