.

.

4Pcs 0.6 Инчен 15mm клима уред Мозоци Црево Лактот Монтирање Конектор со Гумени Прстен Одговара за Мини-Сплит КЛИМА Единица и Прозорецот за Климатизација Единица, AC Мозо

4Pcs 0.6 Инчен 15mm клима уред Мозоци Црево Лактот Монтирање Конектор со Гумени Прстен Одговара за Мини-Сплит

DEN 215.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Димензии : дијаметар на поврзување дупка е за 0,6 инчи/15mm, погоден за повеќето прозорец климатизација единици, мали отвори клима.Материјал : Нашата клима уред мозоци црево конектор е направен од високо квалитетни ПВЦ, сигурен и безбеден за употреба, времето отпорни, компактен и здрав.Вграден-во гумени прстен за да се спречи истекување вода.Практична Употреба : Едниот крај е поврзан со отворено климатизација единица, а на другиот крај е поврзан со дренажната цевка, која е едноставен и ефективен дел за одвод на кондензат.Широка Примена : Овие лактот фитинзи со гумени прстени се погодни за разни места, како што е клима, windows, машини за перење и така натаму, што се широко применливи во секојдневниот живот.Пакетот Вклучува : ќе добиете 4 парчиња на клима уред мозоци црево конектори, количината е доволно за да се задоволат секојдневните користи и за замена.Материјал : ПВЦ.Боја : бела.Тежина : 6g/ 0.21 оз.Конекција дупка големина : 3/5 во (15 mm).Lengh : 1.8 во. 4 x клима уред мозоци црево конектори.Едноставен и Ефективен Дел за Одвод на Кондензат.Материјал : PVCColor : white Weight : 6g/ 0.21 oz Connection дупка големина : 3/5 во (15 mm) Lengh : 1.8 in4 x клима уред мозоци црево конектори.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата