.

.

Црвен Лав на РЛ-SWJ50 97080502 1/2-HP 13-GPM Леано Железо Плитки И Џет Пумпа, Црвена

Црвен Лав на РЛ-SWJ50 97080502 1/2-HP 13-GPM Леано Железо Плитки И Џет Пумпа, Црвена

DEN 4692.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1-Инчен x 1-Инчен вшмукување и празнење. 30/50 притисок switch.Авто-priming.Притисок на 52 psi.Проток да 11.8 gpm и двоен напон - 115/230v.Стил : 1/2-HP 12.6-GPM Нашиот Црвен Лав на РЛ-SWJ Серија е идеален за СНАБДУВАЊЕ со СВЕЖА ВОДА за да руралните домови, фарми, и кабини.Својот солиден леано железо изградба е дизајниран за години на служба и сигурност.Овие пумпи се направени за просечната големина домови, фарми и кабини.Црвен Лав на РЛ-SWJ Серија има термички заштитена, dual напон мотор, АДС УВЕРЕНИЕ за НАС и Канадски стандарди.Пумпата доаѓа factory set да 230 Volts но лесно може да се менува за да 115 Volts.Лесен-за-следење на инструкциите се во сопственици прирачник.Ве молиме бидете сигурни дека вашата пумпа е поставена за да одговара на напон на вашиот извор на енергија во спротивно вашата пумпа нема да се изврши како што сакате.На РЛ-SWJ Серија е дизајнирана за бунари со вшмукување лифтови надолу до 25 МЕТРИ.Посета на ЦРВЕНИОТ ЛАВ ПРОДАВНИЦА (види го линкот на врвот на страницата) и продавница за слични пумпи под CLEANWATER категорија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата