.

.

SCHRAIBERPUMP 4 Длабоко Добро Потопна Пумпа 1HP, 230v, НОВИ ЕКСКЛУЗИВНИ AXIAL ОПТОВАРУВАЊЕ ДИЗАЈН, 242'head, 105PSI max, 22GPM, 2wire, Термичка Заштита, нерѓосувачки челик, БАКАР ЛИКВИДАЦИЈА вк

SCHRAIBERPUMP 4 Длабоко Добро Потопна Пумпа 1HP, 230v, НОВИ ЕКСКЛУЗИВНИ AXIAL ОПТОВАРУВАЊЕ ДИЗАЈН, 242'head,

DEN 5496.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Подводните длабоко и пумпа за 4 инчен добро црева и поголеми.Надгради 2021 модел со нов axial оптоварување дизајн обезбедува повеќе притисок и GPM.Здрав нерѓосувачки челик куќиште за подолг животен век. 2-жица + Земјата, директна започнете модел - нема контрола кутија е потребно.Една година гаранција. 1 HP, 22gpm Max, 242ft Длабочина Max, 105psi Max 230 Volt.ПОДВОДНИТЕ ЖИЦА SPLICE КОМПЛЕТ ВКЛУЧЕНИ СО СЕКОЈА ПУМПА ЗА КУПУВАЊЕ!ВАЖНО : ОВОЈ ПУМПА НЕ БАРА КОНТРОЛА КУТИЈА!Нашата Длабока И Пумпа е идеален за снабдување со свежа вода за да руралните домови, фарми, и кабини дека има 4 инчен и поголем дијаметар drilled велс.Тоа е издржлива и вреден работник што ќе се задржи во тек за годините што доаѓаат.Сосема нова пумпа за во полето!НЕ 'Производителот Обновена'.-Пумпата има термички заштитена мотор со 95°F максимум работа температура да се чува од прегревање, додека во употреба.-2-жица + заштитно јаже дизајн за лесна за обезбедување и енергетска ефикасност.-Нерѓосувачки челик куќиште чува оваа пумпа здрав и да функционира со години.-Добро потопна пумпа е лесно да се инсталира и исклучително разновиден.-Патентирана impeller дизајн обезбедува висок проток и високо главата, за подобри перформанси и подолг живот од повеќето други и пумпи.-Оваа пумпа модел се одликува со изграден во проверете вентил, сепак овој чек вентил се користи само за да се спречи вода од вратам во пумпата и предизвикува backspin на impellers, но, ако ви се случува да се користи на пумпата во еден притисок систем ТРЕБА ДА се КОРИСТАТ НАЈМАЛКУ ЕДЕН НАДВОРЕШЕН ПРОВЕРЕТЕ ВЕНТИЛ ВО ЦЕВКАТА, вентил во пумпа нема да ја исполни таа функција.-1 година гаранција.НАПОМЕНА : Нашата пумпи се проверуваат за телесно оштетување пред тие да си испраќаат.Штом ќе ја добијат проверка за било каква штета што може да се случи за време на превозот, и ве молиме пријавете го тоа, ако гледате било кој.НАПОМЕНА 2 : Оваа пумпа е наменета да се користи во јасна чиста вода само, дури и мала количина на песок разреден во вода ќе ги оштети тоа, бидете сигурни дека вашиот добро пумпи бистра вода пред да го инсталирате, ова е важно, бидејќи штетите предизвикани со песок не се покриени со гаранција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата