.

.

Црвен Лав на РЛ-SWJ75 97080701 115/230V 3/4-HP 12.2-GPM Леано Железо Плитки И Џет Пумпа, Црвена

Црвен Лав на РЛ-SWJ75 97080701 115/230V 3/4-HP 12.2-GPM Леано Железо Плитки И Џет Пумпа, Црвена

DEN 5578.08

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Плитки и џет пумпа - идеален за употреба во транспорт во длабочините на 25' или помалку.Тешки-должност леано железо изградба - за години на служба и сигурност.Вклучува фабриката пред-сет 30/50 притисок switch - произведува до 50 psi со автоматско shut-off. 115/230 volt тешки моторни - TEFC дизајн со едноставно поврзување на постојните извор на енергија. 1-1/4 инчен FNPT доза, 1 инч FNPT празнење, поправка колекции се сега на располагање за дополнителни информации, ве Молиме видете сопственикот прирачник.Идеален за Снабдување со свежа вода за да руралните домови, фарми, и кабини кои имаат вшмукување лифтови надолу до 25'.Нашите Црвен Лав на РЛ-SWJ Серија е идеален за СНАБДУВАЊЕ со СВЕЖА ВОДА за да руралните домови, фарми, и кабини.Својот солиден леано железо изградба е дизајниран за години на служба и сигурност.Овие пумпи се направени за просечната големина домови, фарми и кабини.Црвен Лав на РЛ-SWJ Серија има термички заштитена, dual напон мотор, АДС УВЕРЕНИЕ за НАС и Канадски стандарди.Пумпата доаѓа factory set да 230 Volts но лесно може да се менува за да 115 Volts.Лесен-за-следење на инструкциите се во сопственици прирачник.Ве молиме бидете сигурни дека вашата пумпа е поставена за да одговара на напон на вашиот извор на енергија во спротивно вашата пумпа нема да се изврши како што сакате.На РЛ-SWJ Серија е дизајнирана за бунари со вшмукување лифтови надолу до 25 МЕТРИ.Посета на ЦРВЕНИОТ ЛАВ ПРОДАВНИЦА (види го линкот на врвот на страницата) и продавница за слични пумпи под CLEANWATER категорија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата