.

.

SHYLIYU Подводни Пумпи 2.5 OD Цевка 220V/60HZ 0.55 0.75 KW HP Нерѓосувачки Челик 1 Штекер Подводните Понесе Пумпа Длабоко И Пумпа со Контрола Кутија за Фарма за Наводнување

SHYLIYU Подводни Пумпи 2.5 OD Цевка 220V/60HZ 0.55 0.75 KW HP Нерѓосувачки Челик 1 Штекер Подводните Понесе

DEN 5591.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

❤【Од СУШТИНСКО значење ПАРАМЕТАР : 】Потопна Пумпа напон : 220 V/60 Hz; должина на кабел : 10m (33ft); Излез : 1 инч, OD Цевка : 2.5 инчен, погоден за добро големина од 3 инчи и погоре; номинална моќност : 0.55 KW/ 0.75 HP; Пумпа Max.проток : 3m3/h, 13 GPM; Пумпа impeller : 17 PCS; Пумпа Max.раководител : 60m/197ft ✍ ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме потврдете дали напонот и фреквенцијата компатибилен со вашиот локален стандарди пред да нарачате и answer : ___________________________ NOTE : забрането е да се користи без вода. ❤【УДОБЕН ОПЕРАЦИЈА : 】Длабоко и пумпа со 66ft кабел, во комбинација моторни и пумпа во едно, тоа длабоко се нурне во водата за да работат.Мала меморија и пумпа, и лесен за Инсталирање, користење, одржување, нема потребите на изградба пумпа соба. ❤【ПРИМЕНЛИВИ СОСТОЈБА : 】пумпа За вода нема посебни барања за добро и водовод, тоа значи пумпата може да се користи во Челични цевки велс, пепел цевка бунари или почвата бунари, и ако притисокот дозвола, челични цевки, црева или пластична цевка може да се користи како свој водовод. ❤【ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ : 】Нерѓосувачки челик тело, изграден во проверете вентил(unsealed), може да биде поставена вертикално.Индустриски одделение тешки, исто така добри за домашна употреба. ❤【ШИРОКО се КОРИСТИ : 】Таа е погодна за екстракција од длабоки бунари за подземната вода, и може да се користи во реки, резервоари, канали и други вода кревање работи.Главно се користи во наводнување во обработливо земјиште и планински области за човечки и животински користење на водата, но исто така и за одвод во градови, фабрики, железници, рудници.Големина : 220 V/60 Hz 0.55 0.75 KW HP 1".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата